Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Milicaj e Karabegu i sigurojnë çerekfinalen Dukagjinit

Foto: KFDukagjini/fb

Milicaj e Karabegu i sigurojnë çerekfinalen Dukagjinit

7 December, 2019 @16:07

Forma jo e mirë e Dukagjinit në Superligë, nuk i ka bërë përshtypje sot lojtarëve të ekipit.

Ata kanë treguar lojë të mirë në përballje ndaj Vitisë si mysafirë dhe me fitore 1-2 kanë arritur të shkruajnë emrin në tetëshen më të mirë të Kupës së Kosovës.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në stadiumin me bar sintetik në Sadovinë të Jerlive, Dukagjini me golat e shënuara nga Mark Milicaj dhe Fuad Karabegu ka shënuar fitore 1-2 për të çuar ekipin tutje.

Kështu, bashkë me Feronikelin dhe Drenicën, edhe Dukagjini nuk ka lënë befasi sa i përket dueleve të ekipeve të Superligës me ato të ligave të mëposhtme në Kupë, për të siguruar çerekfinalen.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga