Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Feronikeli lehtë ndaj ekipit të ri prizrenas

Fotot: KFFeronikeli/fb

Feronikeli lehtë ndaj ekipit të ri prizrenas

7 December, 2019 @15:48

Kampioni aktual i Kosovës ka kaluar lehtë në çerekfinale të Kupës, pasi që përballë ka pasur ekipin nga Liga e Dytë e Kosovës, ekipin e ri prizrenas në gara, A&N.

Ekipi që po rimëkëmbet pas startit jo të mirë në Superligë, ka mposhtur mysafirët 5-0 për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Kastriot Rexha scores for Feronikeli

Dominimi i ekipit vendas në një terren me lloq ka nisur që prej minutës së 20 të takimit, ndërsa goli i parë erdhi përmes Albert Dabiqajt 1-0 (22’).

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Më pas Kastriot Rexha shënoi për 2-0, ndërsa Jean Carioca shtoi për 3-0. Albert Dabiqaj çoi avantazhin në 4-0 (75’)në pjesë të dytë, derisa kah fundi ka qenë Besmir Bojku që vulosi rezultatin përfundimtar 5-0 (88’).

Me këtë fitore, Feronikeli kalon në tetëshen më të mirë të Kupës së Kosovës dhe pas eliminimit të disa skuadrave të forta në xhirot e kaluara, do të ketë rast të mirë të synojë të ngris atë në fund të stinorit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga