Të gjitha lajmet

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 2-1 BAYERN MUNCHEN

Superdueli në BorussiaPark, Gladbachut

Foto: BMonchengladbach/fb

Superdueli në BorussiaPark, Gladbachut

7 December, 2019 @18:18

Bayern Munchen ka dominuar gjatë pjesës më të madhe të ndeshjes dhe ka pasur dhjetëra raste tepër të mira për të shënuar.

Dhe, përkundër disavantazhit 0-1 në fillim të pjesës së dytë, falë golave të algjerianit Rami Bensebaini, lideri i Bundesligës, Borussia Monchengladbach ka shënuar fitore 2-1 [Bensebaini 60, 90 - Perisic 49] në fund.

Spanjolli Javi Martinez shkaktoi penallti në minutën e fundit të ndeshjes dhe u përjashtua nga referi me karton të kuq, derisa Bensebaini nga penalltia çoi në delirium stadiumin për të vazhduar lidershipin e të gjelbërve.

Kjo qe humbja e dytë me radhë për Bayernin në Bundesligë, që aktualisht është në pozitën e gjashtë!

TABELA AKTUALE

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga