Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Arbëria e pafat, Prishtinën e shpëtoi penalltia

Foto: prishtinafc.com

Arbëria e pafat, Prishtinën e shpëtoi penalltia

8 December, 2019 @15:39

Përkundër se Prishtina ka pasur 19 raste për të shënuar gol sot në përballjen e së tetës së finales së Kupës së Kosovës ndaj Arbërisë, këta të fundit kanë qenë të pafat - pasi që kanë humbur raste ideale për të shënuar.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Dhjetë tentime nga Arbëria dhe dy herë goditje në shtyllën e ekipit të Prishtinës, por goli nuk erdh për ekipin nga Lipjani që ka treguar tepër lojë të mirë.

E Prishtina me penalltinë e fituar në minutën e 27-të të ndeshjes, që e konkretizoi Meriton Korenica, ka siguruar biletën për çerekfinale.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga