Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

6 gola, Vushtrria eliminon Trepçën, siguron çerekfinalen

Foto nga arkivi/ KFVushtrria/fb

6 gola, Vushtrria eliminon Trepçën, siguron çerekfinalen

8 December, 2019 @16:48

Ndeshje e bukur me plotë gola është zhvilluar në Adem Jashari të Mitrovicës sot, derisa Trepça që garon në Ligë të Parë të Kosovës, është mposhtur nga ekipi i Superligës, Vushtrria 2-4, ku këta të fundit siguruan çerekfinalen e garës.

Trepça avancoi. Halil Hucati i mitrovicasve pasi që u ndal nga Daut Maxhuni, referi kryesor Visar Kastrati sinjalizoi në penallti.

Veton Shabani shutoi, ndërsa topin e mbrojti portieri Enes Manxholli, por jo mirë, pasi që topin e dëbuar Shabani e futi në portë për 1-0 (18’).

Vushtrria barazoi. Eri Lamçja shënoi për 1-1 (28’). Pastaj sulmuesi Jasmin Raboshta pat rast të mirë, por preciziteti i shutit të tij, për pak dështoi - pasi që qëlloi shtyllën e vendasve.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Me të filluar pjesa e dytë Ygor Vinicius de Souza i dha avantazhin vushtrriasve, pasi që pranoi top të mirë nga Lamçja 1-2 (55’).

Trepça shënoi, por goli i Armandos nuk u pranua, pasi që referi sinjalizoi pozitë jashtë loje - ofsajd. Vushtrria në anën tjetër reagoi përsëri. Kësaj radhe Bashkim Shala, shuton i kthehet topi dhe në tentimn e radhës nga zona - qëllon për 1-3 (65’).

Mitrovicasit nuk u dorëzuan. Ardian Neziri me një goditje precize nga 17m shënon për 2-3 (82’) dhe Trepça mori krahë për të kërkuar barazimin dhe vazhdimet eventuale.

Kjo nuk ndodhi. Vushtrria me përvojën e saj shfrytëzoi zbrazëtirat e vendasve që kërkonin golin dhe Nertil Hoxaj konkretizoi për përfundimtaren 2-4 (90’+ 4).

Kështu Vushtrria siguron çerekfinalen e Kupës dhe tashmë bashkë me gjashtë ekipe tjera nga Superliga dhe një nga Liga e Parë - do të futet në luftë të ngushë për Kupën e Kosovës.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga