Të gjitha lajmet

BOLOGNA 2-3 MILAN

Këndellja vazhdon, e dyta me radhë

Foto: ACMilan/fb

Këndellja vazhdon, e dyta me radhë

8 December, 2019 @22:44

Që prej gushtit, kur pat fituar ndaj Brescias dhe Veronës, Milan nuk kishte radhitur dy fitore në Serie A këtë stinor.

E kjo ndodhi me fitoren e sontme. Pas fitores ndaj Parmës, rossonerët mposhtën edhe Bolognën 2-3 [Theo AG 40’, Sansone 84’ (P) - Piatek 15’, Theo 32’, Bonaventura 46’].

Me fitore Milan kërcen në pozitën e dhjetë të renditjes tabelare, duke arritur kuotën e 20 pikëve pas 15 ndeshjeve të zhvilluara.

Piatek shënoi për herë të parë në Serie A pas tetorit, ndërsa të drejtuar nga Stefano Pioli rossonerët pritet që të kryejnë mirë vitin pasi që në dy përballjet e fundit në ligë presin Sassuolon dhe i shkojnë Atalantës së rrezikshme.

TABELA AKTUALE

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A