Të gjitha lajmet

WEST HAM UNITED

Në Vit të Ri me trajner të ri

Foto: premierleague.com

Në Vit të Ri me trajner të ri

28 December, 2019 @23:00

Humbja nga Leicester City sonte, ishte nata e fundit e kilianit Manuel Pellegrini si trajner i West Ham Unitedit.

Këta të fundit para pak çastesh zyrtarizuan shkarkimin e trajnerit, që erdhi si pasojë e humbjes së nëntë në 12 ndeshjet e fundit!

Humbja, lë çekanët para Vitit të Ri me vetëm një pikë mbi zonën e rënies së Premier Ligës, ndërsa Pellegrini do të largohet pas 18 muajsh punë.

Më 1 janar West Ham luan ndaj Bournemouth dhe pritet të shihet kush do të merr detyrën. TopSporti.com parashikon David Moyesin.

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Foto: ManchesterUnited/fb

5 March, 2020 @22:42

Sulmuesi nigerian i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, i ardhur në afatin kalimtar të janarit në Old Trafford, ka shënuar dy…

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

5 March, 2020 @22:29

Elita e futbollit anglez, Premier League, ka bërë të ditur sot se ka ndaluar shtrëngimin e duarve që bëhet zakonisht…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

Të gjitha lajmet nga Premier League