Të gjitha lajmet

WATFORD - ASTON VILLA

Watford fiton duelin vendimtar, siguron Vitin e Ri jashtë fundit

Foto: premierleague.com

Watford fiton duelin vendimtar, siguron Vitin e Ri jashtë fundit

28 December, 2019 @18:15

Norwich City edhe po të shënojë fitore në ndeshjen e fundit të vitit, nuk do të mund të dalë nga fundi i tabelës së Premier Ligës.

Kjo, pasi që Watford ka shënuar fitore jetike në duel direkt të të rrezikuarve ndaj Aston Villës 3-0 [Deeney 42, 67, Sarr 71] sot, për të shënuar fitoren e dytë në tre ndeshjet e fundit dhe për të marrë pikën e shtatë në tre xhirot e fundit të vitit 2019.

TABELA AKTUALE

Ardhja e trajnerit të ri Nigel Pearson në skuadër ka ndikuar jashtëzakonshëm te ekipi, ndërsa kthimi i Troy Deeneyt në formë, gjithashtu ka bërë të veten në Vicarage Road.

NEWCASTLE UNITED - EVERTON

Ancelotti 2 në 2, Lewin shkëlqen përsëri

Foto: premierleague.com

28 December, 2019 @17:52

Qendërsulmuesi i Evertonit, Dominic Calvert-Lewin, ka treguar përsëri aftësitë e tij para portës kundërshtare, për të shënuar dy herë në…

GRANIT XHAKA

Dakordohet me Herthën

27 December, 2019 @11:10

Granit Xhaka ka arritur marrëveshje me ekipin nga Bundesliga, Hertha Berlin. Skuadra nga kryeqyteti gjerman, që së fundi ka ndërruar…

LEICESTER CITY 0-4 LIVERPOOL

Liverpool i pandalshëm, demolon Leicesterin

Foto: premierleague.com

26 December, 2019 @22:40

Liverpool është treguar i pamëshirshëm në King Power sonte, duke e mposhtur thellë Leicesterin që shquhej për mbrojtje të fortë,…

MANCHESTER UNITED 4-1 NEWCASTLE UNITED

Martial me dyshe, United i kthehet fitores

Foto: premierleague.com

26 December, 2019 @20:35

Manchester United i është kthyer fitores në Premier Ligë, pas dy xhirove pa të, ndërsa sulmuesi francez Anthony Martial ka…

EVERTON & ARSENAL

E nisin me pikë

26 December, 2019 @19:47

Dy trajnerët që debutuan sot te ekipet e tyre të reja në Premier Ligë, Carlo Ancelotti te Everton dhe Mikael…

Të gjitha lajmet nga Premier League