Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED 4-1 NEWCASTLE UNITED

Martial me dyshe, United i kthehet fitores

Foto: premierleague.com

Martial me dyshe, United i kthehet fitores

26 December, 2019 @20:35

Manchester United i është kthyer fitores në Premier Ligë, pas dy xhirove pa të, ndërsa sulmuesi francez Anthony Martial ka shkëlqyer me dy gola të shënuara në fitore.

Marcus Rashford shënoi golin e 11-të të stinorit sot, ndërsa i riu Mason Greenwood u shënua gjithashtu në listën e golashënuesve në fitoren 4-1 [Martial 24, 51, Greenwood 36, Rashford 41 - Longstaff 17].

Me fitore United ngritet në pozitë të gjashtë me 28 pikë nga 19 ndeshje, ndërsa Newcastle mbetet në 25 pikë, me po aq ndeshje në pozitën e dhjetë.

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

Të gjitha lajmet nga Premier League