Të gjitha lajmet

KU LUHET FINALJA E LIGËS SË KOMBEVE?

Nikoqiri i finales së PlayOffit të Ligës së Kombeve, kuptohet sot

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Nikoqiri i finales së PlayOffit të Ligës së Kombeve, kuptohet sot

22 November, 2019 @9:10

Më 26 mars 2020 Kosova është mysafire e Maqedonisë në gjysmëfinalen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

Në gjysmëfinalen tjetër Gjeorgjia pret Bellorusinë, në të njëjtën ditë.

E sot (22.11.2019) prej orës 12:00 në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet shorti për tu kuptuar vendi ku do të luhet finalja.

Finalja do të luhet në njërën nga kryeqytetet e vendeve pjesëmarrëse, që arrin finalen.

Pra, nëse Kosova e mposht Maqedoninë dhe arrin finalen, atëherë finalja do të mund të luhet edhe në Fadil Vokrri më 30 mars 2020.

E këtë, e vendos shorti sot, me fillim prej orës 12:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga