Të gjitha lajmet

ETRIT BERISHA

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

TOPSPORTI/ L. D.

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

1 July, 2019 @21:32

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, pritet të ndërrojë ambient këtë verë dhe kjo pritet të zyrtarizohet shpejt.

Faqja e gazetarit Gianluca di Marzio shkruan bindshëm se skuadra e SPAL-it ka fituar garën me ekipin e rikthyer në Serie A, Lecce, për të siguruar shërbimet e portierit të deritashëm të Atalantës, Etrit Berisha.

Berisha 30 vjeç ka pasur 18 paraqitje në Serie A këtë stinor për Atalantën, që për herë të parë në histori të klubit ka siguruar Ligën e Kampionëve.

Sipas faqes në fjalë, Berisha të enjten pritet të paraqitet te ekipi i tij i ri për të kryer testet mjekësore, para se të zyrtarizohet aty.

PAS TAKIMIT TË SOTËM

Futbolli preshevar merr dritë të gjelbër nga FSHF

Foto: FSHF

22 June, 2019 @13:40

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, është takuar sot në Tiranë me drejtuesit e ekipit KF Lugina nga Presheva, të cilët…

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

ARMANDO SADIKU

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

17 June, 2019 @11:29

Sulmuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, mund të kalojë nga Superliga zvicerane në atë turke, bën të ditur sot…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja