Të gjitha lajmet

DEKLARATA E TRAJNERIT TË DRITËS

Nuhiu: Drita s’i dha rast rivalit

Nuhiu: Drita s’i dha rast rivalit

30 August, 2019 @21:16

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot ndaj Dukagjinit në Klinë, ka thënë se ekipi i tij është treguar i rrezikshëm dhe ka qenë i mirë edhe në mbrojtje.

“Më pëlqeu sot ekipi, më pëlqeu edhe fitorja me këtë rezultat, por fakti që nuk u rrezikuam asnjëherë nga vendasit më bën edhe më të lumtur,” ka thënë Nuhiu për Supersportin.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Njëjtë, trajneri në fjalë ka bërë të ditur se është i kënaqur që ekipi ka shënuar 4 gola, përkundër se kanë pasur shumë raste.

“Por, jo çdo rast bëhet gol,” ka shtuar ai.

Drita pas humbjes befasuese në fillim të stinorit nga Ferizaji, ka shënuar dy fitore radhazi dhe aktualisht ka marrë kreun e Superligës.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

DUKAGJINI - DRITA

Drita dominon dhe merr kreun

30 August, 2019 @18:06

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti me lehtësi Dukagjinin me…

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drita

30 August, 2019 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Dukagjinit dhe të Dritës. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Musa, Haliti, Mustafa, Gava, Merlaku, Demiri, Milicaj,…

FERIZAJ w BUS

KF Ferizaji bëhet me autobus të ekipit

30 August, 2019 @15:34

Skuadra e Ferizajit ka bërë të ditur se tash e tutje do të ketë autobus të dedikuar për futbollistët e…

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Nesër nis xhiroja e tretë e stinorit

29 August, 2019 @13:55

Me duelin që do të zhvillohet në Klinë në stadiumin “18 qershori” do të hapet xhiroja e tretë e stinorit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga