Të gjitha lajmet

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv.

Karriera e tij si futbollist zgjati plot 21 vjet, derisa 39 vjeçari aktualisht luan për ekipin nga Katari Al Sadd.

Xavi ka fituar Kupën e Botës me Spanjën, tetë tituj të La Ligas dhe katër Liga të Kampionëve me Barcelonën përgjatë karrierës së tij.

Ai ka thënë për media se tash e tutje do t’i përkushtohet karrierës së trajnerit në futboll, ndërsa filozofia e tij do të bazohet në La Masia dhe Johan Cruyffin.

"TERMET" TE BARCELONA

6 anëtarë të Bordit të Barcelonës dorëhiqen, kritikojnë klubin

10 April, 2020 @14:57

Gjashtë anëtarë të Bordit të Barcelonës kanë dhënë dorëheqje dhe i kanë thënë kryetarit Josep Maria Bartomeu se janë të…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga La Liga