Të gjitha lajmet

DUELI MIQËSOR

Pas pak dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Pas pak dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës

23 September, 2019 @15:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se në ora 17:00 më 23 shtator (e hënë) dalin në shitje biletat online për ndeshjen e radhës të reprezentacionit të Kosovës.

Shiko: TABELA AKTUALE E KUALIFKIMEVE PËR EURO2020 dhe NDESHJET E RADHËS

Kosova do të luajë më 10 tetor 2019 miqësore me përfaqësuesen e Gjibraltarit në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, që i paraprinë ndeshjes kualifikuese për EURO 2020 ndaj Malit të Zi, që zhvillohet më 14 tetor 2019, gjithashtu në Prishtinë.

Biletat për ndeshjen ndaj Gjibraltarit do të kenë këto çmime:

Veri dhe Jug: 5 euro;
Lindje: 10 dhe 15 euro, sipas sektorit;
Perëndim: 15 dhe 20 euro, sipas sektorit;
VIP: 80 euro.

Shiko: TABELA AKTUALE E KUALIFKIMEVE PËR EURO2020 dhe NDESHJET E RADHËS

Biletat blihen online KËTU.

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht. Pas…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

RREGULLAT

Çka ndodh nëse Kosova e Çekia përfundojnë grupin me pikë të njëjta?!

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

11 September, 2019 @15:54

Tashmë kur kanë mbetur edhe nga tre ndeshje të fazës grupore për Çekinë dhe Kosovën, që po luftojnë për vendin…

VIDEO

Prapaskenat e ndeshjes Anglia-Kosova

Foto: uefa.com

11 September, 2019 @14:27

Në videon e publikuar nga Federata e Futbollit të Anglisë, FA, janë paraqitur pamjet e prapaskenës së ndeshjes Anglia-Kosova, të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020