Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar Vushtrrinë nga humbja sot në Ferki Aliu.

Ndeshja përfundoi baraz 1-1, ndërsa epërsinë së pari e mori ekipi i drejtuar nga Shpëtim Idrizi, përmes Ardian Mujës, që pas asistimit të Muharrem Jasharit në një kundërsulm të shpejt shënoi për 0-1 në të mirë të mitrovicasve (17’).

l

Sidoqoftë, Vushtrria u kthye në lojë dhe barazoi në minutën e 31-të të ndeshjes me anë të një goli të bukur të Jasmin Raboshtës, për të shkuar në pushim 1-1. Vushtrria ka pasur rast ideal që të kalojë edhe në epërsi dhe ndoshta edhe të fitojë ndeshjen, por penalltinë e fituar për vendasit Daut Maxhuni (45’) e çoi mbi portë të Arben Beqirit të ‘89-shit.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë Bekim Shotani me zëvendësime tentoi të ndërroi kahjen e lojës dhe Vushtrria pati disa raste, por gjithsesi më të mirat i kishte ‘89-shi që përmes Mujës ka mundur të shënojë së paku edhe dy herë në portë të vendasve.

Kjo nuk ndodhi dhe ekipet u ndanë baraz në Ferki Aliu, duke marrë nga një pikë secila, që ishte edhe e para për Vushtrrinë e rikthyer në Superligë.


a

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të…

BALLKANI - FERONIKELI

Befason Ballkani, mposht kampionin në Suharekë

24 August, 2019 @19:03

Pas fitores xhiron e kaluar ndaj Drenicës, Feronikeli sot është befasuar nga skuadra e Ballkanit në Suharekë. Kampioni në fuqi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga