Të gjitha lajmet

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në derbin e xhiros, sot kanë fituar edhe vendasit tjerë radhazi.

Vllaznia e rikthyer në elitë, ka shënuar fitore ndaj Laçit, duke falenderuar brazilianin e ri në ekip, Hygor, që vendosi ndeshjen në minutën e 45 të taktimit.

Njejtë me 1-0 fituan edhe Teuta e Skënderbeu. Teuta mposhti Bylisin me golin e Renato Arapit (34’), ndërsa Skënderbeu me golin e Nazmi Gripshit në vazhdime (90’+) mposhti Flamurtarin.

E vetmja që shënoi fitore bindëse këtë xhiro ka qenë Tirana. Bardhekaltërit marrin lidershipin pas xhiros së parë me fitore 3-0 ndaj Luftëtarit që po luan me shumë lojtarë të ri në ekip. Golat për ekipin që po drejtohet këtë stinor nga Ardian Mema i shënuan Ismael Dunga (30’), Grent Halili (32’) dhe Idriz Batha (45’ pen.).

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

Foto: SCGjilani/fb

16 August, 2019 @19:30

Mbrojtësi me shumë përvojë nga Superiroja shqiptare, që së fundi u nda me Kukësin, Ylli Shameti është përforcimi i fundit…

PËRFORCIMI I FUNDIT

Labinot Ibrahimi arrin para ndeshjes së parë

16 August, 2019 @11:17

Mbrojtësi i krahut, Labinot Ibrahimi, që ka bërë karrierë deri tash te Partizani i Tiranës, duke qenë njëri ndër lojtarët…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore