Të gjitha lajmet

FIORENTINA 3-4 NAPOLI

Ribery debuton, Hysaj 5min, Napoli fiton trillerin 7 golësh

Ribery debuton, Hysaj 5min, Napoli fiton trillerin 7 golësh

25 August, 2019 @0:07

Me një super duel ka përfunduar nata e parë e stinorit të ri në Serie A, ku Napoli ka shënuar fitore ndaj Fiorentinës në Artemio Franchi 3-4.

Ndeshja ka parë 3 gola në pjesë të parë dhe 4 të tjera në pjesë të dytë, derisa Lorenzo Insigne ka shkëlqyer duke qenë i involvuar direkt në të katër golat e ekipit të Carlo Ancelottit - 2 gola dhe 2 asistime!

Te Fiorentina ka debutuar Franck Ribery sonte, duke u futur në 12 minutat e fundit të ndeshjes, ndërsa te Napoli rast për lojë ka fituar edhe mbrojtësi i kombëtares Elseid Hysaj, që u fut në 6 minutat e fundit të ndeshjes në fitoren 3-4 të ekipit të tij.

PARMA 0-1 JUVENTUS

Dermaku rezervë, për Juven vendos kapiteni

Foto: Juventus/fb

24 August, 2019 @23:54

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, me një prekje të topit në zonë i ka sjellë fitoren e parë të stinorit…

ANALIZË: 2019/2020

Serie A 2019/2020 - Parashikim

24 August, 2019 @16:16

Me ardhjen e De Ligt dhe Demiral, Juventus, nis të mendojë për një periudhë pas Barzagli-Chiellini-Bonucci, ndonëse ky i fundit…

SERIE A

Biletat vjetore - Inter mbi Milanin e Juventusin

23 August, 2019 @14:01

Pak para sezonit të ri në Itali, janë publikuar shifrat e biletave sezonale të shitura te secila skuadër. Listës i…

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

16 August, 2019 @22:01

Sulmuesi 33 vjeçar nga Bosnja e Hercegovina, Edin Dzeko, i ka dhënë fund polemikave lidhur me transferimin e tij në…

STEVEN NZONZI

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

16 August, 2019 @16:34

Skuadra italiane, Roma, para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti i saj, Steven Nzonzi është larguar në drejtim…

Të gjitha lajmet nga Serie A