Të gjitha lajmet

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se nga java e ardhshme do të merr drejtimin e ekipit të juniorëve të Trepçës’89.

“Nga dita e hënë do të jem trajner i juniorëve të Trepçës’89. Falenderoj kryetarin Abedin Zeka dhe drejton Veton Çitaku për besimin dhe ofrimin e detyrës, dhe besoj se së bashku do të arrijmë suksese të reja,” ka shkruar Onbashi me rastin e këtij njoftimi.

Përndryshe, Trepça’89 edhe në ekipin e seniorëve ka emëruar një ish-futbollist të dalluar të ekipit, Shpëtim Idrizin, i cili ka nisur me sukses dhe ka debutuar me fitore në Superligë.

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2. Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica…

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera. …

MALISHEVA - KEK-u

Në heshtje fillon Liga e Parë

23 August, 2019 @20:10

Sezona 2019/20 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka startuar në heshtje. Ndeshja ndërmjet Malishevës dhe KEK-ut, ka…

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në…

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u. Lojtari prizrenas Caner…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë