Të gjitha lajmet

PARMA 0-1 JUVENTUS

Dermaku rezervë, për Juven vendos kapiteni

Foto: Juventus/fb

Dermaku rezervë, për Juven vendos kapiteni

24 August, 2019 @23:54

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, me një prekje të topit në zonë i ka sjellë fitoren e parë të stinorit kampionëve, duke fituar Parmën në ndeshjen hapëse të stinorit për ekipet.

Te Parma minutazhë nuk pati fare mbrojtësi i Shqipërisë, Kastriot Dermaku, që qëndroi në bankë përgjatë 90 minutave lojë.

Cristiano Ronaldo shënoi një gol, që u anulua nga VAR për shkak të pozitës jashtë loje, ndërsa për Juventusin ka qenë startues sot edhe Gonzalo Higuain!

ANALIZË: 2019/2020

Serie A 2019/2020 - Parashikim

24 August, 2019 @16:16

Me ardhjen e De Ligt dhe Demiral, Juventus, nis të mendojë për një periudhë pas Barzagli-Chiellini-Bonucci, ndonëse ky i fundit…

SERIE A

Biletat vjetore - Inter mbi Milanin e Juventusin

23 August, 2019 @14:01

Pak para sezonit të ri në Itali, janë publikuar shifrat e biletave sezonale të shitura te secila skuadër. Listës i…

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

16 August, 2019 @22:01

Sulmuesi 33 vjeçar nga Bosnja e Hercegovina, Edin Dzeko, i ka dhënë fund polemikave lidhur me transferimin e tij në…

STEVEN NZONZI

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

16 August, 2019 @16:34

Skuadra italiane, Roma, para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti i saj, Steven Nzonzi është larguar në drejtim…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

Të gjitha lajmet nga Serie A