Të gjitha lajmet

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë e Arenës Kombëtare, që pritet të jetë gati shpejt për ndeshjet e kombëtares shqiptare.

Kështu, kapaciteti i stadiumit thuhet të jetë 22 mijë ulëse, ku tribuna qendrore do të ketë 1 mijë e 400 spektatorë, ndërsa lozha 11.

Më pas, restorani VIP do të ketë kapacitet për 400 persona, tualete do të jenë 90, komentatorët do të kenë 80 ulëse, ndërsa persona të tjerë të medias 80 të tjera.

Në “Arenë” do të jenë dy bare me nga 350 metra katrorë hapësirë, ndërsa do të ketë vend për 160 kameramanë.

Sa i përket dhomave brenda për akterët e ndeshjeve shifrat janë këto:

2 dhoma për ekipet me hapësirë 100 metra katrorësh, 2 dhoma nxehjeje në rast të motit të keq me nga 150 metra katrorë, 1 dhomë për referë, 1 dhomë për zyrtarët antidoping, 1 dhomë për ndihmën e shpejt, 1 dhomë për delegatë, 2 dhoma zhveshjeje për të rinjtë, 6 tualete, 12 dushe - janë shifrat që i ka dhënë gazeta.

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në…

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

Foto: SCGjilani/fb

16 August, 2019 @19:30

Mbrojtësi me shumë përvojë nga Superiroja shqiptare, që së fundi u nda me Kukësin, Ylli Shameti është përforcimi i fundit…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore