Të gjitha lajmet

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

Pensionohet Salihi

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka bërë të ditur se ka vendosur të pensionohet nga futbolli aktiv.

Shkodrani që aktualisht luan për Neustadtin në Austri ka shkruar se ndeshja me Wacker Innsbruckun do të jetë e fundit për të [30 mars 2019].

Salihi nuk e ka quajtur këtë ditë si fund të karrierës së tij, por si një fillim të ri, pasi që ka bërë të ditur se ka mësuar dhe ka mbajtur shënime për futbollin përgjatë gjithë karrierës. E kjo, do t’i hyjë në punë një ditë.

Kujtojmë një gol të tij, kur Salihi kishte shënuar mjeshtërisht në Norvegji vite më parë për t’ia dhënë Shqipërisë fitoren e rrallë si mysafir, në fillim të dueleve kuqezi me Gianni de Biasin selektor.

 

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja