Të gjitha lajmet

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

Për të tretin vit me radhë në TOP4

9 May, 2018 @22:54

Tottenham Hotspur
Newcastle United
Tottenham Hotspur 1 : 0 Newcastle United
Harry KANE 50'

Wembley, Londër

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për të tretin stinor me radhë në Champions League.

TABELA AKTUALE

Spurs ka mposhtur Newcastle Unitedin sonte, 1-0, ndërsa Kane ka shënuar golin e 28-të të stinorit për të siguruar edhe matematikisht një vend në Ligë të Kampionëve.BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.