Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

SShot/ LaGazzettaDelloSport

Perandori i ri i Romës


5 May, 2021 @9:58

La Gazzetta dello Sport ka zbardhur sot me ballinën kuqeverdhë të ngjyrave të Romës, pasi që dje u zyrtarizua aty trajneri i njohur portugez, Jose Mourinho.

Mourinho, që muajin e kaluar u largua nga Tottenham, ka arritur marrëveshje të drejtojë Romën nga fillimi i stinorit të ardhshëm.

“Ave Mou” ka shkruar ballina e gazetës më prestigjioze sportive italiane, ndërsa portugezi ka nënshkruar deri në fund të stinorit 2023/24 me giallorossët.

“Pasioni i jashtëzakonshëm i tifozëve më bindi të pranoj këtë detyrë. Mezi presi fillimin e stinorit të ri. Daje Roma!” — është cituar të ketë thënë Mourinho.

Roma po përgatitet të bëj “luftë” të madhe ndaj treshes veriore dominuese në Itali dhe këtë po tenton t’ia nis me trajnerin e ri.

“Ai është kampion. I jashtëzakonshëm. Ai do të na jep shumë,” — ka thënë Dan Friedkin, pronari amerikan i ekipit të kryeqytetit italian.

Roma këtë stinor nuk e ka kaluar mirë nën drejtimin e Paulo Fonsecas. Ekipi është aktualisht i shtati në renditjen tabelare dhe nuk ka siguruar garat evropiane.

Te Roma luan reprezentuesi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

04/05/21 @ 23:42

MAN CITY 2-0 PSG

Mahrez i sjell finalen historike Man Cityt

Champions League

Mahrez i sjell finalen historike Man Cityt

04/05/21 @ 22:58

MAN CITY - PSG

City - PSG, 11-shet startuese

Champions League

City - PSG, 11-shet startuese

04/05/21 @ 19:56

PARIS ST GERMAIN

Mbappe në dyshime

Champions League/Ligue 1

Mbappe në dyshime

04/05/21 @ 16:15

SPANJOLLI NDAHET ME EKIPIN

Javi Martinez përshëndetet

Bundesliga/Transfere

Javi Martinez përshëndetet

04/05/21 @ 15:57

FILLIM I RI

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

International/Transfere

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

04/05/21 @ 15:44

LOS BLANCOS

Marcelo ka udhëtuar me ekipin

Champions League/La Liga

Marcelo ka udhëtuar me ekipin

04/05/21 @ 15:39

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40

KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

15/07/21 @ 13:57

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

UECL

Llapi gati për Shkupin

FFK Superliga/Europa League

Llapi gati për Shkupin

07/07/21 @ 18:29

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga Europa League