Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHIROJA 1

Përfundon pritja, Superliga 2021/22 fillon me 3 ndeshje

Përfundon pritja, Superliga 2021/22 fillon me 3 ndeshje


21 August, 2021 @9:43

Stinori 2021/22 në Superligën e Kosovës në futboll, fillon st me 3 ndeshje.

Drita - Feronikeli, Drenica - Gjilani dhe Llapi - Ulpiana, nga ora 17:00 do ta hapin stinorin e ri.

Nënkampionja aktuale, Drita, do të jetë favorite ndaj Feronikelit, pasi që është e përgatitur dhe me përvojë nga Conference League, pritet ta hap stinorin me fitore.

Feronikeli dje i zyrtarizoi 9 përforcime, pasi që është UEFA ka liruar bllokadën e transferimeve.

Drenica e pret Gjilanin në stadiumin “Bajram Aliu”. Pritet të jetë një ndeshje interesante. Gjilani në këtë afat kalimtar është forcuar dhe i kërkon pikët e plota në Skenderaj, derisa edhe Drenica nuk do të jetë kafshatë e lehtë sivjet.

Pas triumfit në Superkupë, Llapi kërkon pikët e plota edhe kundër Ulpianës. Djelmoshat e trajnerit Tahir Batatina, do të jenë favoritë ndaj debutuesit e Superligës.

Të gjitha këto ndeshje mund t’i përcjellni nga ora 17:00 në linkun e mëposhtëm:

LIVESCORE / TOPSPORTI


SUPERLIGA TURKE

Tundet përsëri porta e Muricit, Adana rrëmben pikën

International

Tundet përsëri porta e Muricit, Adana rrëmben pikën

21/08/21 @ 00:36

A&N

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

FFK Liga e parë

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

20/08/21 @ 23:34

1 DITË PARA FILLIMIT TË SEZONIT

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet

FFK Superliga

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet

20/08/21 @ 21:32

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

RREGULLAT DHE MASAT ANTI COVID 19

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

FFK Superliga

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

20/08/21 @ 17:08

LLAPI

Llapi me dhuratë për tifozërinë

FFK Superliga

Llapi me dhuratë për tifozërinë

20/08/21 @ 15:59

DRITA

Nuhiu: Na duhet kohë

FFK Superliga

Nuhiu: Na duhet kohë

20/08/21 @ 14:21

SUHAREKË

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

FFK Superliga

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

20/08/21 @ 14:11

1 DITË PARA FILLIMIT TË SEZONIT

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet

FFK Superliga

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet

20/08/21 @ 21:32

RREGULLAT DHE MASAT ANTI COVID 19

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

FFK Superliga

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

20/08/21 @ 17:08

LLAPI

Llapi me dhuratë për tifozërinë

FFK Superliga

Llapi me dhuratë për tifozërinë

20/08/21 @ 15:59

DRITA

Nuhiu: Na duhet kohë

FFK Superliga

Nuhiu: Na duhet kohë

20/08/21 @ 14:21

SUHAREKË

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

FFK Superliga

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

20/08/21 @ 14:11

BILANSI VEROR

Drita 10 transfere, 11 largime

FFK Superliga/Transfere

Drita 10 transfere, 11 largime

19/08/21 @ 23:52

KAMPIONJA IA VAZHDON KONTRATËN TRAJNERIT

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

FFK Superliga/Transfere

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

19/08/21 @ 23:43

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

FFK Superliga

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

19/08/21 @ 20:35

ME VAR NGA XHIROJA E PARË

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

FFK Superliga

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

19/08/21 @ 17:55

PRISHTINA

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

FFK Superliga/Transfere

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

19/08/21 @ 17:22


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga