Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM 1-3 MANCHESTER UNITED

Përmbysja e madhe e Unitedit, shton telashet e Mous

Foto: premierleague.com

Përmbysja e madhe e Unitedit, shton telashet e Mous


11 April, 2021 @20:32

Manchester United ka arritur të kthehet në lojë dhe të mposht Tottenham Hotspurin duke e përmbysur epërsinë e vendasve për fitore bindëse në fund, 1-3 [Heung-Min 40 - Fred 57, Cavani 79, Greenëood 90+6].

Spurs nisi ndeshjen duke ditur se fitorja i mban në garë për një vend në Ligë të Kampionëve, por një performancë e pa-ngjyrë në vazhdim të ndeshjes i la ata me një disfatë të shtrenjtë.

TABELA AKTUALE

Përkundër mos-pranimit të golit nga VAR të një goli të Unitedit, ata gjetën rrugën në pjesë të dytë për të shënuar fitore dhe atë me raste më të mira për të vazhduar ecurinë e mirë në kampionat.

NOTAT E LOJTARËVE:

Tottenham: Lloris 6, Aurier 6, Dier 6, Rodon 6, Reguilon 6, Lo Celso 6, Ndombele 7, Hojbjerg 6, Moura 7, Son 6, Kane 6. REZ: Sissoko 6, Lamela 5, Bale n/a.

Man Utd: Henderson 8, Wan-Bissaka 8, Lindelof 6, Maguire 7, Shaw 8, Pogba 8, Fred 7, McTominay 7, Fernandes 7, Rashford 6, Cavani 8. REZ: Greenwood 8, Matic n/a.

 


TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

FFK Superliga

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

11/04/21 @ 18:05

MIQËSORE

Edhe një fitore për Dardanet

Përfaqësuesja

Edhe një fitore për Dardanet

11/04/21 @ 17:44

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

FFK Superliga

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

11/04/21 @ 17:37

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

TAHIR BATATINA

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

FFK Superliga

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

11/04/21 @ 17:23

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

WEST HAM UNITED - LEICESTER CITY

West Ham mposht Leicester, në formë Lingard

Premier League

West Ham mposht Leicester, në formë Lingard

11/04/21 @ 17:02

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

RAFA BENITEZ

Pritet rikthimi në Premier League

Premier League/Transfere

Pritet rikthimi në Premier League

16/06/21 @ 23:59

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

WOLVES

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

09/06/21 @ 11:19

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00

PREMIER LEAGUE

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

Premier League

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

05/06/21 @ 13:21

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

Premier League

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

05/06/21 @ 12:48


 
Të gjitha lajmet nga Premier League