Të gjitha lajmet

NESËR PREZANTOHET POLAKU

Piatek rossoner

Piatek rossoner

23 January, 2019 @22:03

Tashmë 23 vjeçari është lojtari polak për të cilin u pagua më së shumti të holla.

Krzysztof Piatek zyrtarisht është lojtar i Milanit për të cilin rossonerët paguan 35 milionë euro. Ai shënoi 19 gola në 21 ndeshje me fanellën e Genoas.

Piatek

Piatek erdhi verën e kaluar nga Cracovia për 4.5 milionë euro dhe u bë senzacion i stinorit në Serie A.

Sipas raporteve të mediave italiane ai do të përfitojë 2 milionë euro rrogë vjetore.

Zyrtarisht ai do të dalë para mediave të enjten. Rossonerët prisnin që ai ta merrte numrin 9 në fanellë, por ai e zgjodhi 19-shen.

STAMFORD BRIDGE

Rehatohet situata, Higuain në Chelsea

23 January, 2019 @21:49

Gonzalo Higuain më në fund u bë i Chelseat. Pas javëve me negociata dhe një cikli ku Alvaro Morata duhej…

FUTSALL

Kosova U19 mposhtet nga Suedia

Foto: FFK

23 January, 2019 @20:16

Pas fitores ndaj San Marinos në ndeshjen e parë dje, Kosova U19 në futsall u mposht sot nga përfaqësuesja…

KF FERIZAJ

Ferizaji rikthen ish-trajnerin, forcon edhe sulmin

23 January, 2019 @18:41

Dy njoftime nga faqja zyrtare e klubit të Ferizajit në Facebook. Skuadra në fjalë për stinorin pranveror e ka rikthyer…

ZYRTARE

Barça mposht Parisin, zyrtarizon mesfushorin

Foto: FC Barcelona

23 January, 2019 @18:11

Frenkie De Jong është zyrtarisht lojtar i Barcelonës! Skuadra katalunase e ka fituar garën ndaj PSG-së për shërbimet e holandezit…

TRANSFER

Liridon Krasniqi ndërron skuadër

23 January, 2019 @18:03

Melaka United do të jetë skuadra e re e Liridon Krasniqit. Futbollisti në fjalë deri më tash ishte pjesë e…

SULMUESI POLAK ARRIN

Piatek arrin në Milano

23 January, 2019 @16:17

Sulmuesi polak i Genoas, Krysztof Piatek, ka arritur në Milano sot për të kryer testet mjekësore para kalimit te ekipi…

ZYRTARE

Kompletohet transferimi i Balotellit

Foto: Olympique Marseille

23 January, 2019 @16:12

Pas shumë ditëve me spekulime, më në fund vjen zyrtarizimi. Problematiku Mario Balotelli është transferuar zyrtarisht te skuadra e Olympique…

JOSE ANTONIO REYES

Reyes në Segunda Division

Foto: ExtramaduraUD/fb

23 January, 2019 @15:41

Ish sulmuesi i Sevillës, Arsenalit dhe Real Madridit, Jose Antonio Reyes ka arritur marrëveshje për të mbrojtur ngjyrat e ekipit…

MIQËSORE

Liria triumfon në miqësore

TOPSPORTI/ A. P.

23 January, 2019 @14:27

Skuadra e Lirisë që po lufton për mbijetesë këtë stinor në Superligë ka kaluar me sukses testin e parë miqësor…

EMILIANO SALA

Vazhdon kërkimi për aeroplanin që mbante rekord transferin e Cardiffit

23 January, 2019 @12:14

Sulmuesi 28 vjeçar nga Argjentina, që luante për Nantes dhe u bë rekord transfer i Cardiff Cityt, ende mbetet i…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

Të gjitha lajmet nga Serie A