Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË KRYEQYTET

Prishtina merr portierin e talentuar 18 vjeçar

Foto: prishtinafc.com

Prishtina merr portierin e talentuar 18 vjeçar


9 June, 2016 @12:49

Fituesja aktuale e Kupës së Kosovës në futboll, Prishtina, sot ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje dhe ka nënshkruar kontratë me portierin e talentuar, Ardian Nika.

Nika (12 janar 1998) është i lindur në Drenas, mirëpo tërë karrierën e tij ai ka qenë pjesë e Ramiz Sadikut të Prishtinës, ku në vitin e fundit edhe pjesë e ekipit të parë.

“Prishtinën e kam zgjedhur për të vetmin qëllim, për t’i arritur majet e futbollit. I falenderoj KF Ramiz Sadikut dhe trajnerëve që më kanë bërë të përparojë në karrierë,” ka thënë Nika gjatë prononcimit të tij për faqen zyrtare të klubit të tij të ri.


I PAPARASHIKUESHËM!

Grupi F, grup i befasisë

UEFA Euro 2016/Analiza

Grupi F, grup i befasisë

09/06/16 @ 12:34

FERRONIKELI

Kampioni drejt Durrësit

FFK Superliga

Kampioni drejt Durrësit

09/06/16 @ 11:22

ANDI LILA

200% ndaj Zvicrës

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

200% ndaj Zvicrës

09/06/16 @ 10:28

TOP 5

Trajnerët më të paguar të EURO2016

UEFA Euro 2016

Trajnerët më të paguar të EURO2016

09/06/16 @ 10:03

STATISTIKA

Shqipëria e parafundit, te pagesat e transfereve për lojtarët e EURO2016

UEFA Euro 2016

Shqipëria e parafundit, te pagesat e transfereve për lojtarët e EURO2016

09/06/16 @ 09:42

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

Copa America

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

09/06/16 @ 09:11

ZYRTARE

Balaj transferohet në Rusi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Balaj transferohet në Rusi

09/06/16 @ 02:46

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

SUPERLIGA

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

FFK Superliga

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

10/07/21 @ 19:13


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga