Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOP 5

Trajnerët më të paguar të EURO2016

Trajnerët më të paguar të EURO2016


9 June, 2016 @10:03

Përzgjedhësi i Anglisë, Roy Hodgson, prin listën e trajnerëve më të paguar në EURO 2016, ka bërë të ditur Daily Mail sot.

Hodgson e Conte para Löwit

Hodgson udhëheq listën e më të paguarve me 4.4 milionë euro rrogë vjetore.

Pas tij vjen italiani Antonio Conte, që merr 4 milionë euro në vjet, derisa i treti në listë është turku Fatih Terim me 3.4 milionë euro për vjet.


FOTO: Antonio Conte, ndër më të paguarit në europian dhe ka nënshkruar me Chelsean në Premier Ligë, ku do të shkojë posa të përfundojë europiani. Italia do të mbetet në dorë të Giampiero Venturas.

Dallimi i madh

TOP 5 përzgjedhësit më të paguar të EUROs i kompletojnë edhe Joachim Low, me 2.7 milionë euro për vjet dhe Vicente del Bosque me 2.5 milionë euro.

Italiani i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, besohet se merr diku mbi 300 mijë euro në vjet si rrogë, duke qenë njëri ndër trajnerët më së paku të paguar te kombëtaret pjesëmarrëse në EURO 2016.


I PAPARASHIKUESHËM!

Grupi F, grup i befasisë

UEFA Euro 2016/Analiza

Grupi F, grup i befasisë

09/06/16 @ 12:34

STATISTIKA

Shqipëria e parafundit, te pagesat e transfereve për lojtarët e EURO2016

UEFA Euro 2016

Shqipëria e parafundit, te pagesat e transfereve për lojtarët e EURO2016

09/06/16 @ 09:42

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

Copa America 2016

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

09/06/16 @ 09:11

ZYRTARE

Balaj transferohet në Rusi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Balaj transferohet në Rusi

09/06/16 @ 02:46

MIQËSORE

Quaresma-show, Portugalia deklason Estoninë

International/UEFA Euro 2016

Quaresma-show, Portugalia deklason Estoninë

08/06/16 @ 23:44

GRUPI E

Këtu fshihet kampioni europian

UEFA Euro 2016/Analiza

Këtu fshihet kampioni europian

08/06/16 @ 22:33

MERKATO

Sulejmani i bashkohet Besnik Hasit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Sulejmani i bashkohet Besnik Hasit

08/06/16 @ 20:42

MERKATO

Ferronikeli transferon portierin

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Ferronikeli transferon portierin

08/06/16 @ 19:39

U19

Publikohet lista e Përfaqësueses

Përfaqësuesja

Publikohet lista e Përfaqësueses

08/06/16 @ 19:06

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016