Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Prishtina përforcon mbrojtjen nga Maqedonia

FOTO / Prishtina

Prishtina përforcon mbrojtjen nga Maqedonia


7 February, 2022 @18:58

Kampionja e Superligës së Kosovës, Prishtina, sot ka shtuar në skuadër lojtarin maqedonas, Aleksandar Ristevski.

I larguari Sodiq Atanda, u zëvendësua me Ristevskin 29 vjeçar.

Mbrojtësi qendror gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat si: Shkupi, Renova, Vllaznia, Struga dhe së fundit Rabotnicki.

TABELA AKTUALE

Prishtina u kualifikua në çerekfinale në Kupën e Kosovës, kurse në Superligë gjendet në pozitën e pestë me 24 pikë.


KUPA E KOSOVËS

Të enjten shorti për çerekinalen e Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Të enjten shorti për çerekinalen e Kupës

07/02/22 @ 18:28

TIRANË

Dinamo largon Bledi Shkëmbin, emëron ish-trajnerin e Drenicës

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Dinamo largon Bledi Shkëmbin, emëron ish-trajnerin e Drenicës

07/02/22 @ 15:44

1/8: FERIZAJ - LLAPI

Fitore në Ferizaj, Llapi çerekfinalisti i fundit

Kupa e Kosovës

Fitore në Ferizaj, Llapi çerekfinalisti i fundit

07/02/22 @ 14:59

ZYRTARE

Mirlind Daku huazohet te kampioni i Sllovenisë

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Mirlind Daku huazohet te kampioni i Sllovenisë

07/02/22 @ 14:07

11-SHET

Formacionet startuese: Ferizaj - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet startuese: Ferizaj - Llapi

07/02/22 @ 12:32

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

AFCON | FINAL | SENEGALI - EGJIPTI

E treta e vërteta! Senegali fiton Kupën e Afrikës

International

E treta e vërteta! Senegali fiton Kupën e Afrikës

06/02/22 @ 22:54

BARCELONA 4-2 ATLETICO MADRID

Barcelona përmbys Atleticon në goleadë

La Liga

Barcelona përmbys Atleticon në goleadë

06/02/22 @ 18:33

CLERMONT & RASHANI

Rashani me të pestin e stinorit

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani me të pestin e stinorit

06/02/22 @ 16:48

GJYQTARËT

U përcaktuan gjyqtarët e xhiros së parë të Superligës

FFK Superliga

U përcaktuan gjyqtarët e xhiros së parë të Superligës

12/08/23 @ 14:22

ORARI I NDESHJEVE!

Publikohet orari i ndeshjeve të xhiros së parë në Superligë

FFK Superliga

Publikohet orari i ndeshjeve të xhiros së parë në Superligë

11/08/23 @ 16:17

NIS GARA E RE!

Superliga U-21 nis javën që vjen

FFK Superliga

Superliga U-21 nis javën që vjen

11/08/23 @ 15:08

NË PJESËN E DYTË SHPËRTHEJNË SUHAREKASIT

Ballkani me epërsi dygolëshe ndaj Lincolnit

Conference League/FFK Superliga

Ballkani me epërsi dygolëshe ndaj Lincolnit

11/08/23 @ 11:32

PREJ SHKUPIT TE BALLKANI

Ballkani përforcohet me sulmues nga Algjeria

FFK Superliga/International/Transfere

Ballkani përforcohet me sulmues nga Algjeria

10/08/23 @ 14:13

TV - DIREKT -

Transmetuesi i njëjtë si në stinorin e kaluar, jep ndeshjet direkt

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Transmetuesi i njëjtë si në stinorin e kaluar, jep ndeshjet direkt

10/08/23 @ 13:14

SHORT!

Rikthehet avazi i përzgjedhjes së referëve me short!

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Rikthehet avazi i përzgjedhjes së referëve me short!

10/08/23 @ 09:04

PËR HERË TË TRETË!

Katërshja kosovare në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Conference League/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Katërshja kosovare në ndeshjen e Ligës së Konferencës

10/08/23 @ 08:59

SHTËPIA E PËRKOHSHME E PRISHTINËS!

Prishtina si vendase, do të luajë në Hajvali!

FFK Superliga

Prishtina si vendase, do të luajë në Hajvali!

10/08/23 @ 08:52

SUPERLIGA S'IA NIS E PLOTË

Krizë në Gjilan, shtyhet ndeshja e parë e stinorit 23/24

FFK Superliga

Krizë në Gjilan, shtyhet ndeshja e parë e stinorit 23/24

10/08/23 @ 08:43


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga