Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VLLAZNIA 0-4 RAMIZ SADIKU

Ramiz Sadiku i kthehet fitores, për mbajtjen e hapit me kreun

Ramiz Sadiku i kthehet fitores, për mbajtjen e hapit me kreun


7 November, 2021 @19:27

Pas humbjes së regjistruar nga Ferizaji në xhiron e shkuar, skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur të mposhtë lehtë skuadrën e Vllaznisë së Pozharanit sot, duke kapur tre pikëshin e shumë kërkuar për të mbajtur hapin me kreun e Ligës së Parë Grupi B.

Ekipi i industrialistëve nuk ka kursyer fare golat në Sadovinë, ku u luajt ndeshja, duke shënuar fitore të thellë, 0-4. Katër lojtarë të ndryshëm janë shënuar në listë të golashënuesve te verdhekaltërit.

TABELA AKTUALE

Vllaznia 0-4 Ramiz Sadiku [Shpresim Prestreshi, Arblind Hoti, Erduan Ibrahimi, Lis Behrami].

Fitorja e shtatë e stinorit mban Ramiz Sadikun në pozitë të dytë të renditjes tabelare veç falë gol-dallimit më të mirë se Vushtrria e Arbëria, që kanë pikë të njëjta si ata.

Në anën tjetër, Vllaznia tashmë ka pësuar për herë të pestë këtë stinor dhe përkundër të gjithave duhet ende të kërkojë fitore për një gjumë të qetë dimëror në Ligë të Parë Grupi B.


11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Premier League/Transfere

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

07/11/21 @ 23:29

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

BESA 0-4 ISTOGU

Istogu bindshëm ndaj Besës, për frymëmarrje

FFK Liga e parë

Istogu bindshëm ndaj Besës, për frymëmarrje

07/11/21 @ 19:10

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59

DERBI I QYTETIT TË PRIZRENIT

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

FFK Liga e parë

Ndërrohet vendimi, derbi prizrenas luhet në Suharekë

03/11/21 @ 11:26


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë