Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA KONFERENCA

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

Edoardo Reja duke folur sot para mediave, pasi që publikoi ftesat për ndeshjet miqësore të qershorit/ Foto: FSHF

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.


26 May, 2021 @16:18

Selektori i Shqipërisë, Edoardo Reja, ndër të tjera në konferencën për shtyp para mediave sot, pasi që ka shpalosur listën e të ftuarve, ka folur në veçanti edhe për Nedim Bajramin, të cilit i dolën telashe me FIFA-në dhe ende nuk po mund të luajë për kombëtaren.

Reja po shpreson që kjo çështje të zgjidhet për pak ditë.

“Sa i përket Bajramit, unë shpresoj që çështja e tij të zgjidhet për pak ditë. Kemi folur me të vazhdimisht, ai ka dëshirë shumë të madhe për të luajtur me Kombëtaren shqiptare, që është thelbësore për këtë çështje, pra dëshira e lojtarit. Me aq sa kam parë, ai është një nga lojtarët më të mirë në Serie A, për rolin e tij dhe sigurisht që një lojtar me këto karakteristika na nevojitet shumë për skuadrën tonë, për mesfushën e lart. Është shumë Teknik, lojtar që zotëron aftësi të mira dribluese, që mund të driblojë lehtësisht kundërshtarët. Ka të dhëna shumë të mira sa i përket asisteve dhe pë rmua do të ishte një lojtar ideal për të kompletuar ekipin tonë. Shpresoj të zgjidhet sa më shpejt, dëshira e të gjithëve është që ai të luajë me Kombëtaren shqiptare dhe unë besoj se do kemi një fund pozitiv,” ka thënë selektori italian i kombëtares.

Shqipëria do të zhvillojë 2 miqësore në qershor, kundër Uellsit, më 5 qershor dhe tre ditë më vonë ndaj Republikës Çeke.


SHKUP

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

Evropiani/La Liga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

26/05/21 @ 16:12

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28

DANIMARKA

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

Evropiani

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

26/05/21 @ 13:34

FENERBAHÇE

Vedat Muriqi në krye të listës së Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Vedat Muriqi në krye të listës së Fenerbahçes

26/05/21 @ 13:01

GJILANI

Lojtari i pestë që i vazhdohet kontrata te Gjilani

FFK Superliga

Lojtari i pestë që i vazhdohet kontrata te Gjilani

26/05/21 @ 12:57

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

DERI NË FISHKËLLIMËN E FUNDIT

Betejat e fundit, për të fituar luftën

FSHF Kategoria Superiore

Betejat e fundit, për të fituar luftën

26/05/21 @ 11:28

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49

FANELLAT E REJA

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

05/06/21 @ 13:00


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja