Të gjitha lajmet

KLAUS GJASULA

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

Foto: Paderborn/fb

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

14 June, 2020 @9:34

Mesfushori i reprezentacionit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, përkundër rekordit të tij, nuk ka arritur të shpëtojë ekipin në elitë të futbollit gjerman.

Gjasula është bërë rekorder i Bundesligës me 17 kartona të verdhë të marrë këtë stinor 2019/20.

TABELA AKTUALE

Por, ekipi i tij është i fundit në klasifikim dhe me gjasa - vetëm matematikore - që vështirë janë të besueshme se mund të ndodhin.

Paderborni i Gjasulës duhet t’i fitojë tre ndeshjet e fundit të Bundesligës:

Union Berlin - Paderborn
Paderborn - Borussia Monchengladbach
Eintracht Frankufrt - Paderborn

ndërsa Fortuna Dusseldorf dhe Werder Bremen duhet t’i humbin të gjitha ndeshjet e radhës.

DUELET E FUNDIT

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

Foto: Werder/tw

14 June, 2020 @9:11

Pas fitores së thellë dje ndaj Paderbornit, Werder Bremen i Milot Rashicës ende mund të thuhet se ka fatin në…

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

PAQARADA & HALIMI

Sandhausen i Paqaradës dhe Halimit shpëton dhe stabilizohet

Foto: Sandhausen/fb

12 June, 2020 @21:25

Pas rikthimit të Bnudesliga 2, ekipi i dyshes kosovare Leart Paqarada dhe Besar Halimi ishte në rrezik për rënie nga…

HOFFENHEIM

Rezultatet e mira, s’e mbajnë Schreuderin në ekip

Foto: https://www.achtzehn99.de/

9 June, 2020 @13:41

Përkundër se skuadra ka arritur rezultate të mira këtë stinor në Bundesligë dhe është stabilizuar në mes të tabelës e…

WERDER - WOLFSBURG

S’ka pikë pa Rashicën, Werderi rrezikon edhe më shumë rënien

7 June, 2020 @15:22

Tjetër fundjavë zhgënjyese për Werderin e Bremenit. Skuadra që dekadën e kaluar përfaqësonte Gjermaninë në garat evropiane, sot bëri edhe…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga