Të gjitha lajmet

BARCELONA

Rey Manaj regjistrohet për Ligë të Kampionëve

Rey Manaj regjistrohet për Ligë të Kampionëve

3 February, 2020 @21:54

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, që në janar u bë lojtar i Barcelonës B, ku kaloi nga Albacete - është regjistruar në tre lojtarët që do të kenë mundësi të paraqiten në Ligë të Kampionëve për pjesën pranverore të stinorit 2019/20.

Njoftimin për këtë e ka dhënë Barcelona sot, ndërsa e kanë përcjellë mediat, e te katalonasit Quique Setien ka regjistruar Kike Saveiron, Sergio Akiemen dhe Rey Manajn, për të zëvendësuar të lënduarit Carles Alena, Jean-Clair Todibo dhe Moussa Wague.

Barcelona në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve do të ndeshet me Napolin e Elseid Hysajt, ku në ndeshjen e parë do të jetë mysafire më 25 shkurt, ndërsa ndeshja e kthimit në Camp Nou më 18 mars.

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

Të gjitha lajmet nga Champions League