Të gjitha lajmet

THE PATH FROM NATIONS LEAGUE

Rruga e 16 skuadrave që luftojnë për 4 biletat e fundit drejt EURO2020

Foto: uefa.com

Rruga e 16 skuadrave që luftojnë për 4 biletat e fundit drejt EURO2020

22 November, 2019 @12:27

Pas të gjitha kombinimeve dhe shortit të mbajtur sot, tashmë dihen të gjitha çiftet që do të mund të shpresojnë në EURO2020.

Kështu, Liga A e Kombeve, që kishte më së shumti të kualifikuar direkt, u përcaktua me short nga të mbeturit e Ligës C.

PLAYOFF I LIGËS A TË KOMBEVE:

Islanda-Rumania
Bullgaria-Hungaria (F)

PLAYOFF I LIGËS B TË KOMBEVE:

Bosnja e Hercegovina - Irlanda Veriore (F)
Sllovakia - Irlanda

PLAYOFF I LIGËS C TË KOMBEVE:

Skocia-Izraeli
Norvegjia-Serbia (F)

PLAYOFF I LIGËS D TË KOMBEVE:

Gjeorgjia-Bellorusia (F)
Maqedonia-Kosova

(F) - fituesi i asaj gjysmëfinaleje, është nikoqir i finales.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga