Të gjitha lajmet

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019.

26 vjeçari në fund të pjesës së parë shënoi golin e katër të Egjiptit direkt nga korneri.

Salah pas ndeshjes çalonte për shkak se kishte tërheqje muskulore, ndërsa ndihmës trajneri i Egjiptit Hany Ramzy për BeinSportsin ka thënë:

Pas kontrollimeve të para, mjeku i skuadrës ka thënë se është një tërheqje muskulore, mendoj se nuk është serioze”.

Egjipti gjendet në pozitën e parë me 6 pikë të grumbulluara në Grupin J, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Afrikës 2019.

(bbc sport)LIGA B: SLLOVAKIA - ÇEKIA

Sulmuesi i Romës, për fitoren e madhe çeke

Krmencik duke iu gëzuar golit të epërsisë/ Foto: Fed. Çeke

13 October, 2018 @18:28

Çekia ka shënuar fitoren e parë në kuadër të Ligës së Kombeve dhe atë ndaj rivalëve të tyre fqinj, Sllovakisë,…

FORMACIONET STARTUESE

Hungaria U19 - Kosova U19, 11-shet startuese

13 October, 2018 @18:23

Pas barazimit ndaj Austrisë U19 në përballjen e parë, Kosova U19 tash i del ballë nikoqirit të Grupit 7 kualifikues…

PARA IZRAELIT

Lëndimi i radhës te ekspedita kuqezi

Foto: FSHF

13 October, 2018 @18:06

Një tjetër zëvendësim i detyruar për shkak të probleme fizike në radhët e ekipit kombëtar të futbollit. Portieri Alban…

KUALIFIKIMET PËR "ARMENIA 2019"

Shqipëria U19 mposhtet edhe nga Sllovakia

Foto: FSHF

13 October, 2018 @17:54

Skudra U19 e Shqipërisë është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Grupit 8 kualifikues për evropianin e të rinjëve…

ISTOGU - 2 KORRIKU

2 Korriku nxjerr pikë në Istog

Foto: KFIstogu/fb

13 October, 2018 @17:04

Skuadra e Istogut nuk ka arritur të shfrytëzojë epërsinë e krijuar në pjesë të parë të ndeshjes për të shënuar…

MONACO

Henry tashmë kryetrajner!

13 October, 2018 @11:34

Thierry Henry zyrtarisht në krye të Monacos. Pas shkarkimit të trajnerit Leonardo Jardim, tashmë zyrtarisht ish-sulmuesi francez Henry, do të…

NË TURQI

Turan problematik, thyen hundën e këngëtarit

12 October, 2018 @16:20

Ylli i futbollit turk, Arda Turan, që aktualisht është pjesë e Istanbul Basaksehirsporit, ku po luan si huazim nga Barcelona,…

STADIUMI I ISHUJVE FAROE

Në cilin stadium luhet ndeshja Ishujt Faroe-Kosova?

12 October, 2018 @15:55

Ndeshja ndërmjet Ishujve Faroe dhe Kosovës do të luhet në stadiumin “Tórsvøllur” të kryeqytetit Tórshavn të Ishujve Faroe. Kapaciteti i…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

PORTERI I TALENTUAR

Arjanet Muric aplikon për pasaportë të Kosovës

12 October, 2018 @14:52

Portieri i Manchester Cityt, Arjanet Muric, ka aplikuar për pasaportë të Kosovës sot në ambasdën e vendit tonë në Zvicër.…

LIGA E KOMBEVE

Top ndeshje nga Liga e Kombeve!

12 October, 2018 @14:31

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kombeve vazhdon me ndeshje edhe sonte. LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE…

BENJAMIN KOLOLLI

Hendikep i madh te Kosova, mungon ylli i ndeshjes

12 October, 2018 @13:36

Përballja e 14 tetorit për Kosovën, që zhvillohet si mysafir në Ishujt Faroe do ketë një hendikep të madh për…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

FA CUP

Atdhe Nuhiu kualifikon skuadrën

15 January, 2019 @23:16

Sulumesi gjigand i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Atdhe Nuhiu, duke shënuar sonte kundër Lutonit, në kuadër të FA Cupit,…

MANCHESTER CITY - WOLVERHAMPTON WANDERERS

E pesta radhazi, City ndjek furishëm

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @22:54

Manchester City ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e pestë me radhë në të gjitha garat, që prej humbjes nga…

DAVID WAGNER

Për të mirën e ekipit, largohet

Foto: HuddersfieldTown/fb

14 January, 2019 @20:49

Trajneri që bëri histori me klubin e Huddersfield Townit, David Wagner, në bisedë miqësore me drejtuesit e klubit është larguar…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

Të gjitha lajmet nga Premier League