Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA 1-2 ARBËRIA

Seria pozitive e Arbërisë vazhdon

Pamje nga ndeshja e Arberise ndaj Flamurtarit ne muajin e kaluar

Seria pozitive e Arbërisë vazhdon


7 November, 2021 @19:42

Skuadra e Arbërisë, që në stinorin e kaluar debutoi në Superligë, po vazhdon formën e mirë që ka kapur prej se në skuadër erdhi trajneri Megzon Visoka.

Arbëria kështu ka vazhduar serinë e tetë ndeshjeve pa humbje në Ligë të Parë Grupi B, ndërsa me fitoren e sotme të regjistruar ndaj Kikës ka marrë pikën e dhjetë në katër ndeshjet e fundit, ku ka shënuar tri fitore e një barazim.

TABELA AKTUALE

Ekipi kuqezi nga Dobraja e Lipjanit ka mposhtur Kikën sot me rezultat 1-2 ku kanë shënuar Almendin Murati dhe Dior Zabërgja, për fitoren e skuadrës.

Kika 1-2 Arbëria [Kushtrim Rexhepi - Almedin Murati, Dior Zabërgja]

Kika në anën tjetër është në luftë për mbijetesë në këtë ligë, ndërsa do të synojë që të arrijë ndonjë pikë në përballjet e mbetura të sezonës vjeshtore, për të bërë gjum të qetë gjatë dimrit.


PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Premier League/Transfere

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

07/11/21 @ 23:29

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03

FERIZAJI 3-1 FUSHË KOSOVA

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

FFK Liga e parë

Ferizaji i Morinës i pandalshëm, e shtata me radhë dhe vjen lidershipi

07/11/21 @ 22:27

TREPÇA'89 2-0 RAHOVECI

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

FFK Liga e parë

‘89-shi lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë A

07/11/21 @ 22:06

VLLAZNIA 0-4 RAMIZ SADIKU

Ramiz Sadiku i kthehet fitores, për mbajtjen e hapit me kreun

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku i kthehet fitores, për mbajtjen e hapit me kreun

07/11/21 @ 19:27

BESA 0-4 ISTOGU

Istogu bindshëm ndaj Besës, për frymëmarrje

FFK Liga e parë

Istogu bindshëm ndaj Besës, për frymëmarrje

07/11/21 @ 19:10

BOJKOTI VAZHDON

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

FFK Liga e parë

Seniorët në bojkot për shkak të rrogave, Vëllaznimi me juniorë në fushë

07/11/21 @ 12:58

VITIA - FLAMURTARI

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

FFK Liga e parë

Flamurtari minimalisht, ngritet në renditje

06/11/21 @ 22:43

DRENASI 0-3 ONIX

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

FFK Liga e parë

Onix shpërthen në pjesë të dytë, përforcohet në pozitë të tretë

06/11/21 @ 20:13

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

Vushtrria rrëmben pikën nga 2 Korriku, rrezikon kreun

05/11/21 @ 18:20

LIRIA 3-1 A&N

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

FFK Liga e parë

Liria fiton derbin lokal, e dyta me radhë

05/11/21 @ 14:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë