Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZVICRA

Shpallet lista e Zvicrës, ftohet edhe Zeqiri

Shpallet lista e Zvicrës, ftohet edhe Zeqiri


19 May, 2021 @17:34

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar grumbullimin që do të shërbejë për fazën e fundit përgatitore për Kampionatin Evropian EURO 2020.

Përzgjedhësi Vladimir Petkovic, ka ftuar 29 lojtarë duke i dhënë vend edhe Andi Zeqirit, i cili do të jetë në dispozicion së bashku me lojtarët e tjerë shqiptarë si Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Admir Mehmedi.

Për Zeqirin kjo është hera e parë që do të grumbullohet me përfaqësuesen e Zvicrës, duke i dhënë fund përfundisht dilemave nëse do t’i bashkohej Kosovës.

Nga kjo listë e 29 lojtarëve, do të mbeten jashtë 3 lojtarë për listën përfundimtare të EURO 2020.

Zvicra në EURO 2020 gjendet në grupin A së bashku me Turqinë, Italinë dhe Uellsin.

GRUPET E EURO 2020

Para Evropianit helvetikët do t’i kenë edhe dy miqësore përballë ShBA-së më 30 maj dhe Lihtenshtajnit më 3 qershor.

Lista e Zvicrës për EURO 2020

Portierët: Yann Sommer, Jonas Omlin, Yvon Mvogo, Gregor Kobel

Mbrojtësit: Fabian Schar, Ricardo Rodriguez, Manuel Akanji, Nico Elvedi, Jordan Lotomba, Becir Omeragic, Silvan Widmer, Loris Benito, Kevin Mbabu

Mesfushorët dhe Sulmuesit: Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Steven Zuber, Denis Zakaria, Remo Freuler, Edimilson Fernandes, Djibril Sow, Haris Seferovic, Admir Mehmedi, Breel Embolo, Mario Gavranovic, Ruben Vargas, Christian Fassnacht, Dan Ndoye, Andi Zeqiri.


MILAN

Ofertë e majme për yllin e Milanit

Serie A

Ofertë e majme për yllin e Milanit

19/05/21 @ 16:24

DREJT KOSOVËS

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Përfaqësuesja

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

19/05/21 @ 16:16

HALL OF FAME

Edhe Dennis Bergkamp në Premier League Hall of Fame

Premier League

Edhe Dennis Bergkamp në Premier League Hall of Fame

19/05/21 @ 15:43

GJERMANIA

Muller ftohet nga Gjermania, lista e plotë për EURO 2020

Evropiani

Muller ftohet nga Gjermania, lista e plotë për EURO 2020

19/05/21 @ 13:16

HALL OF FAME

Keane e Lampard në Premier League Hall of Fame

Premier League

Keane e Lampard në Premier League Hall of Fame

19/05/21 @ 12:17

CHELSEA 2-1 LEICESTER

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka

Premier League

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka

18/05/21 @ 23:28

ILIR MUSTAFA

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

18/05/21 @ 23:23

EURO2020

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

Evropiani

Dita e tetë e evropianit, ndeshjet e ditës

18/06/21 @ 08:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16

HOLANDA 2-0 AUSTRIA

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

Evropiani/International

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

17/06/21 @ 22:53

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Evropiani

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

17/06/21 @ 20:19

DANIMARKA 1-2 BELGJIKA

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

Evropiani

Shpëtimtari De Bruyne, Belgjika fiton me përmbysje

17/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

Evropiani

Formacionet zyrtare: Holanda - Austria

17/06/21 @ 19:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Maqedonia Veriore

17/06/21 @ 17:45

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

Evropiani

Formacionet zyrtare: Danimarka - Belgjika

17/06/21 @ 16:52

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani