Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E SKËNDERBEUT

Skënderbeu sqaron situatën

Skënderbeu sqaron situatën

15 February, 2018 @16:32

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një komunikatë si reagim ndaj lajmeve të publikuara në mediat shqiptare ku thuhet se ekipi është dënuar.

Korçarët kanë bërë të ditur se ekipi nuk është dënuar ende, por ky Vendim është një propozim i Komisionit Etik dhe të Disiplinës të UEFA-së dhe jo rast i ri, por ai i dy viteve më parë.

RENDITJA E FIFAs, SHKURT 2018

Ngritje në FIFA për Kosovën e Shqipërinë

15 February, 2018 @16:01

Renditja e fundit e reprezentacioneve të FIFA-së ka parë këtë muaj Kosovën dhe Shqipërinë të ngritur për një pozitë më…

PORTO - LIVERPOOL

Super Liverpool, në çerekfinale me goleadë

Foto: Squawka

14 February, 2018 @22:49

Vazhdojnë mbrëmjet e mira për skuadrat angleze në Evropë. Pas rezultatit pozitiv të Tottenhamit në Torino dhe goleadës së Cityt…

KUPA E KOSOVËS: DRE-ARB

Hamiti show, Drenica në çerekfinale

14 February, 2018 @22:33

Njeriu që ka përfunduar pjesën vjeshtore të stinorit si bashkëlider i golashënuesve në Superligë, Genc Hamiti, ka treguar se…

REAL MADRID - PSG

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

14 February, 2018 @22:38

Me fitoren e Real Madridit është mbyllur dueli i parë i 1/8 së finales mes kampionit evropian dhe PSG-së. Francezët…

KUPA E KOSOVËS: IST-DRI

Raste plotë, Neziraj vendimtar

14 February, 2018 @21:57

Dominim total i Dritës në ndeshje. Asnjë rast për Istogun vendas në pjesë të parë dhe në finish, fund dramatik.…

KUPA E KOSOVËS: VEL-RAH

Gashi e Vula kujdesen për çerekfinale

14 February, 2018 @22:25

Në mot të ftohtë dhe në terren me borë, Vëllaznimi ka arritur që të sigurojë çerekfinalen e Kupës së Kosovës,…

KUPA E KOSOVËS: VUS-LIR

S’mjaftoi Toungara, Vushtrria eliminoi Lirinë

14 February, 2018 @20:23

Edhepse në Ligë të Parë, me organizimin që kanë bërë dhe me synim Superligën, Vushtrria sot përkundër se ka qenë…

KUPA E KOSOVËS: PRI-KOS

5 golashënues për 5-0

Fotot: fcprishtina.com

14 February, 2018 @20:49

Tre gola në pjesë të parë dhe dy të tjera në pjesë të dytë të shënuar nga pesë lojtarë të…

KUPA E KOSOVËS: BAL-GJI

Përforcimi Hajdini kualifikoi Gjilanin

Foto: KF Gjilani

14 February, 2018 @21:07

U fut në ndeshje si zëvendësues nga trajneri Arbnor Morina dhe në minutën e fundit të vazhdimeve vendosi fatin e…

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: FC Porto

14 February, 2018 @19:42

Me fillim nga ora 20:45, Porto e Liverpooli takohen në Lisbonë. Formacionet zyrtare: Porto: José Sá; Ricardo, Reyes, Marcano, Alex…

KUPA E KOSOVËS: T89-LLA

Finalisti eliminoi kampionin

Festa e Llapit pas sigurimit të fitores sot/ Foto: KF Llapi

14 February, 2018 @20:17

Përballja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës e arsyetoi epitetin e saj. Trepça’89 kampione e Kosovës priti…

ONLINE

Dalin në shitje biletat Shqipëri-Turqi

16 February, 2019 @12:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se kanë dalë…

TEUTA - KUKËSI

Shkëmbi ngrit Teutën në vend të dytë

Foto: KFTeuta/fb

16 February, 2019 @10:59

Fitore të madhe në derbi ndaj rivalit direkt dhe Teuta kap vendin e dytë në Superiore pas 22 xhirosh, ndërsa…

PARTIZANI - KASTIROTI

Ngrisin epërsinë në krye, Panucci i ndjek nga afër

9 February, 2019 @19:44

Partizani ka vazhduar me formë të mirë në Superioren shqiptare edhe sot, derisa në ndeshjen hapëse të xhiros XXI ka…

TROFEU I KUPËS

Datat dhe çiftet çerekfinale të Kupës

6 February, 2019 @16:40

Pas përfundimit të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës së Shqipërisë, tashmë dihen tetë ekipet çerekfinaliste dhe çiftet…

FIDAN ALITI

Mbrojtësi i Kosovës zyrtarizohet te Kalmar

Foto: KalmarFF

3 February, 2019 @22:56

Qendërmbrojtësi standard i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, është lojtar më i ri i Kalmarit suedez. Ekipi i Kalmarit…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore