Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Foto: ManchesterUnited/fb

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje


25 February, 2021 @22:59

Manchester United që kishte siguruar kapital nga ndeshja e parë në Sociedad ndaj Real Sociedadit, duke e mposhtur 0-4, sonte ka barazuar 0-0 për të siguruar biletën për të tetën e finales së Europa League.

Djelmoshat e Ole Gunnar Solskjaerit përkundër se janë munduar, ka qenë Sociedad që me performancë tejet profesionale përkundër rezultatit në ndeshjen e parë, ka arritur që të rrezikojë më seriozisht, por pa shënuar gol.

Mikel Oyarzabal që ka shënuar të gjitha penalltitë e tij këtë stinor, ka dështuar të shënojë në fillim të ndeshjes, kur ekipi i tij fitoi penalltinë, që zbehu pastaj kërkimet për gol nga djemtë e Imanol Alguacil.

Adnan Januzaj ishte startues te spanjollët, duke luajtur 66 minuta, ndërsa Manchester United rastin më të mirë e kishte me yllin e ndeshjes së parë, Bruno Fernandes, që për pak dështoi të shënonte golin e fitores së sotme.

Gjithsesi, për Manchesterin kualifikimi ishte kryer javën e kaluar, ndërsa sonte me ekip të përgjysmuar dhe me eksperimente nga trajneri norvegjez, çuan suksesshëm pa pranuar gol ndeshjen.


MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Europa League/Serie A

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

25/02/21 @ 22:56

EUROPA LEAGUE

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

25/02/21 @ 22:53

PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47

EUROPA LEAGUE

Përfundon aventura e Europa Leagues për Rrahmanin

Europa League

Përfundon aventura e Europa Leagues për Rrahmanin

25/02/21 @ 21:27

EUROPA LEAGUE

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin

Europa League

Dyshja Auba & Saka kualifikojnë Arsenalin

25/02/21 @ 21:14

EUROPA LEAGUE

Lirim Kastrati rezervë kundër Krasnodarit

Europa League

Lirim Kastrati rezervë kundër Krasnodarit

25/02/21 @ 20:21

LIGUE 1

Drejtori i PSG thotë se situata e Kean është e ndërlikuar

Drejtori i PSG thotë se situata e Kean është e ndërlikuar

25/02/21 @ 19:46

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

DUELET E KTHIMIT

Në kërkim të gjysmëfinales

Europa League

Në kërkim të gjysmëfinales

15/04/21 @ 13:19

TË GJITHA NDESHJET

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale

Europa League

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale

08/04/21 @ 23:03

EUROPA LEAGUE

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

Europa League

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

08/04/21 @ 19:56

EUROPA LEAGUE

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

Europa League

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

08/04/21 @ 19:48

ARSENAL

Edhe një goditje për Artetën, futbollisti mungon 6 javë

Europa League/Premier League

Edhe një goditje për Artetën, futbollisti mungon 6 javë

07/04/21 @ 16:09

ÇEREKFINALET

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

19/03/21 @ 13:03

SHORTI

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

Europa League

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

18/03/21 @ 23:34


 
Të gjitha lajmet nga Europa League