Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHIROJA E FUNDIT E STINORIT

Struga para historisë, sot dueli vendimtar

Struga para historisë, sot dueli vendimtar


16 May, 2021 @11:14

—Struga para ndeshjes historike | Klubi nga Struga, KF Struga TrimLum, nëse arrin që sot të mposht Sileksin si mysafir (fillon në ora 16:00) do të sigurojë plasmanin historik në gara evropiane.

Sot zhvillohet xhiroja e fundit e Ligës së Parë të kampionatit të Maqedonisë së Veriut, ku KF Shkëndija është shpallë kampione disa javë më parë, ndërsa Shkupi është nënkampion — dhe që të dy kanë siguruarar garat evropiane.

Në rast se këtë e arrin edhe Struga, atëherë të trija vendet e elitës së kampionatit verimaqedonas do të ‘okupohen’ nga klubet shqiptare të futbollit.

strgua


FERONIKELI - BESA

Nikli kërkon largimin nga barazhi

FFK Superliga

Nikli kërkon largimin nga barazhi

16/05/21 @ 11:04

VUSHTRRI

Rënia në Ligë të Dytë, edhe tifozët e Vushtrrisë reagojnë

FFK Liga e parë

Rënia në Ligë të Dytë, edhe tifozët e Vushtrrisë reagojnë

16/05/21 @ 10:50

GJILANI - PRISHTINA

Prishtina mund të shpallet kampione sot

FFK Superliga

Prishtina mund të shpallet kampione sot

16/05/21 @ 10:49

DRENICA - DRITA

Rasti i fundit për Dritën, i nevojitet ndihma e Gjilanit

FFK Superliga

Rasti i fundit për Dritën, i nevojitet ndihma e Gjilanit

16/05/21 @ 10:43

PRIZREN

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin

FFK Liga e parë

Arpagjik’t me letër të hapur: Privatizoni klubin

16/05/21 @ 10:12

LIGA E FEMRAVE

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

FFK Superliga

Titulli i katërt rresht për KFF Mitrovicën

15/05/21 @ 23:14

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Evropiani/International

I detyruam të gabojnë

16/06/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

16/06/21 @ 23:26

ITALIA 3-0 ZVICRA

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

Evropiani/International

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

16/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

16/06/21 @ 00:04

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

15/06/21 @ 20:30

MARCUS BERG

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

Evropiani/International

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

15/06/21 @ 15:35

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50


 
Të gjitha lajmet nga International