Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës


Teksti: FFK

26 May, 2021 @16:58

Një tjetër talent i madh i futbollit ka pranuar ta përfaqësojë Kosovën. Bëhet fjalë për mesfushorin në radhët e gjigantit gjerman, Bayern Munich, Benjamin Dibrani, i cili aktivizohet me ekipin U17 të klubit bavarez.

Ky i fundit gjatë ditës së sotme ka qëndruar në FFK, ku është pritur nga presidenti Agim Ademi. Me këtë rast, ai ka konfirmuar se do të jetë pjesë e Dardanëve, duke filluar nga ekipi kombëtar U19, teksa ka thënë se ëndrra e tij është që në të ardhmen ta japë kontributin e tij në Kombëtaren A të Kosovës.

Presidenti Ademi i ka dëshiruar mirëseardhje talentit të Bayernit, duke e uruar për një karrierë sa më të suksesshme. Ai e ka vlerësuar rolin e madh të Diasporës shqiptare edhe në aspektin e futbollit, ngase përfaqësimi i Kosovës nga talentet e tillë si Dibrani e vërtetojnë atdhedashurinë e përhershme të mërgimtarëve tanë dhe njëherësh e rrisin cilësinë në ekipet zinxhir të kombëtares sonë.

Presidenti Ademi ka theksuar se Kosova gjithmonë do t’i ketë dyert e hapura për të gjithë talentet e futbollit kudo që ata luajnë dhe që kanë dëshirë e vullnet për ta përfaqësuar vendin e origjinës së tyre.


MEDIA TALK

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

Serie A/La Liga/Transfere

Kampioni i Spanjës pranë argjentinasit

26/05/21 @ 16:53

NË TURQI

Trabzoni zyrtarizon Gervinhon

Serie A/International/Transfere

Trabzoni zyrtarizon Gervinhon

26/05/21 @ 16:47

NGA KONFERENCA

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

Kombëtarja/International

Reja: Nedim Bajrami? ... zgjidhet për pak ditë.

26/05/21 @ 16:18

SHKUP

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

Evropiani/La Liga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

26/05/21 @ 16:12

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28

DANIMARKA

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

Evropiani

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

26/05/21 @ 13:34

KOSOVA U21

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

Përfaqësuesja

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

26/05/21 @ 08:59

KOSOVA U21

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

Përfaqësuesja

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

26/05/21 @ 08:37

KOSOVA U21

Kosova U21 nis përgatitjet, këta janë ndihmëstrajnerët e skuadrës

Përfaqësuesja

Kosova U21 nis përgatitjet, këta janë ndihmëstrajnerët e skuadrës

26/05/21 @ 08:28

KOSOVA

Publikohet lista e Challandes, mungesa dhe emra të rinjë

Përfaqësuesja/International

Publikohet lista e Challandes, mungesa dhe emra të rinjë

25/05/21 @ 20:55

TRANSFER

Zyrtare: Sulmuesi kosovar nënshkruan me skuadrën gjermane

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Sulmuesi kosovar nënshkruan me skuadrën gjermane

25/05/21 @ 16:41

KONFIRMOHET

Bekaj merr ftesë nga Kosova

Përfaqësuesja

Bekaj merr ftesë nga Kosova

25/05/21 @ 16:05

KAPITENI

Kapiteni pensionohet nga Kosova

Përfaqësuesja

Kapiteni pensionohet nga Kosova

24/05/21 @ 21:20

KOSOVA U21

Publikohet lista e gjërë e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Andorrës

Përfaqësuesja

Publikohet lista e gjërë e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Andorrës

22/05/21 @ 13:05

KOSOVA

Bytyqi i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja

Bytyqi i thotë “Po” Kosovës

21/05/21 @ 23:05

DREJT KOSOVËS

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Përfaqësuesja

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

19/05/21 @ 16:16


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja