Të gjitha lajmet

FAZA E PARË E SHITJES SË BILETAVE

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

9 July, 2019 @15:13

Në fazën një mujore të shitjes së biletave për ndeshjet e EURO 2020, UEFA-ja ka raportuar rekord-kërkesë nga tifozët rreth Evropës.

Mbi 14 milionë kërkesa janë pranuar te sistemi online i UEFA-së për blerjen e biletave për evropianin e radhës, që do të zhvillohet prej 12 qershorit deri më 12 korrik të vitit të ardhshëm në 12 qytete të ndryshme të kontinentit të vjetër.

Më së shumti kërkesa janë bërë për stadiumin e Londër, Mynih dhe Amsterdam.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

Finalja e EURO 2020 që do të luhet në Wembley ka pranuar 1.3 milionë kërkesa, ndërsa dy gjysmëfinalet që gjithashtu do të luhen në Wembley kanë pranuar 1.5 milionë kërkesa nga tifozët anë e mbanë Evropës.

Ende asnjë ekip s’ka siguruar pjesëmarrjen në EURO 2020, ndërsa faza e parë e shitjes së biletave përfundon këtë të premte, për të vazhduar me fazën tjetër të shitjes pas shortit të grupeve në fund të nëntorit të këtij viti.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga