Të gjitha lajmet

FAZA E PARË E SHITJES SË BILETAVE

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

UEFA: Rekord kërkesë për biletat e EURO2020

9 July, 2019 @15:13

Në fazën një mujore të shitjes së biletave për ndeshjet e EURO 2020, UEFA-ja ka raportuar rekord-kërkesë nga tifozët rreth Evropës.

Mbi 14 milionë kërkesa janë pranuar te sistemi online i UEFA-së për blerjen e biletave për evropianin e radhës, që do të zhvillohet prej 12 qershorit deri më 12 korrik të vitit të ardhshëm në 12 qytete të ndryshme të kontinentit të vjetër.

Më së shumti kërkesa janë bërë për stadiumin e Londër, Mynih dhe Amsterdam.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

Finalja e EURO 2020 që do të luhet në Wembley ka pranuar 1.3 milionë kërkesa, ndërsa dy gjysmëfinalet që gjithashtu do të luhen në Wembley kanë pranuar 1.5 milionë kërkesa nga tifozët anë e mbanë Evropës.

Ende asnjë ekip s’ka siguruar pjesëmarrjen në EURO 2020, ndërsa faza e parë e shitjes së biletave përfundon këtë të premte, për të vazhduar me fazën tjetër të shitjes pas shortit të grupeve në fund të nëntorit të këtij viti.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

INFUZION FINANCIAR NGA UEFA

UEFA i ndan €200 mln. klubeve të Evropës

23 April, 2020 @16:24

UEFA ka bërë të ditur se do të jep 70 milionë euro për 676 klubet evropiane. Në mbledhjen e…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020