Të gjitha lajmet

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

FOTO / ffk

Ujkani: Çdo ndeshje është finale


9 October, 2019 @0:47

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkanin,  ka thënë se çdo ndeshje është sikur finale.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Besoj që jemi në gjendje të mirë. Jemi grumbulluar dhe po përgatitemi për ndeshjen me Malin e Zi, që është si një finale për ne.

Por fillimisht të enjten e kemi Gjibraltarin, që është një test i mirë para kësaj ndeshjeje të madhe. Jemi optimist për të vazhduar me ritmin e duhur.

Ka ardhur koha që të provohen edhe lojtarët që nuk kanë luajtur shumë, pasi kemi mjaftueshëm lojtarë në ekip dhe të gjithë duan të tregojnë se janë të gatshëm.

Për ne çdo ndeshje është si finale dhe nuk duhet të shikojmë shumë tabelën. Duhet të provojmë të fitojmë dhe të grumbullojmë sa më shumë pikë deri në fund,” ka thënë Ujkani.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Kosova më 10 tetor do të luaj miqësore me Gjibraltarin, e më pas me 14 tetor me Malin e Zi.


ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Përfaqësuesja

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

08/10/19 @ 22:11

LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

08/10/19 @ 16:41

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

FFK Superliga

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

08/10/19 @ 16:30

DRENICA - DRITA

Prokshi s’lejon humbjen, kreu i mbetet Ballkanit

FFK Superliga

Prokshi s’lejon humbjen, kreu i mbetet Ballkanit

08/10/19 @ 16:26

KOSOVA U17

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

Përfaqësuesja/International

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

08/10/19 @ 15:21

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Dukagjini

08/10/19 @ 14:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

08/10/19 @ 14:01

KB PRISHTINA

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

FBK Superliga

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

26/02/21 @ 11:23

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (21)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (21)

26/02/21 @ 11:15

THE DRAW

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

Europa League

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

25/02/21 @ 23:26

EUROPA LEAGUE

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

Europa League

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

25/02/21 @ 23:20

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

EUROPA LEAGUE

Roma kualifikohet pa problem

Europa League

Roma kualifikohet pa problem

25/02/21 @ 23:10

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Europa League/Serie A

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

25/02/21 @ 22:56

EUROPA LEAGUE

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

25/02/21 @ 22:53

SHTYERJET E NDESHJEVE

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

FBK Superliga

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

25/02/21 @ 22:18


Të gjitha lajmet nga