Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLD TRAFFORD

United vazhdon me mbrojtësin, Ole i kënaqur

Foto: manutd.com

United vazhdon me mbrojtësin, Ole i kënaqur


27 April, 2021 @0:02

Manchester United ka bërë të ditur sot se ka vazhduar kontratën me qendërmbrojtësin nga Bregu i Fildishtë, Eric Bailly, deri në qershor të vitit 2024.

Futbollisti 27-vjeçar ka luajtur 100 ndeshje me Manchester Unitedin prej se ka arritur në Old Trafford nga Villarreali në vitin 2016.

“Jam i lumtur. Ky vendim është diçka për të cilin nuk kam menduar më herët. E dua këtë klub dhe më pëlqen të luaj për Manchester Unitedin,” ka thënë Bailly gjatë ceremonisë së nënshkrimit.

Kontrata e Baillyt ka edhe opcion për të vazhduar për një stinor shtesë, ndërsa trajneri aktual i Manchester Unitedit Ole Gunnar Solskjaer është shprehur të jetë i kënaqur me marrëveshjen e lehtë të arritur mes palëve dhe se llogarit te mbrojtësi.


LEICESTER CITY 2-1 CRYSTAL PALACE

Iheanacho përmbys Palace’in, Leicester me një këmbë në Champions

Premier League

Iheanacho përmbys Palace’in, Leicester me një këmbë në Champions

26/04/21 @ 23:16

RAMIZ SADIKU - VLLAZNIA

Ramiz Sadiku përforcon pozitën e pestë

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku përforcon pozitën e pestë

26/04/21 @ 23:01

LAZIO 3-0 MILAN

Correa shkëlqen, Lazio bindshëm fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Correa shkëlqen, Lazio bindshëm fiton

26/04/21 @ 22:43

SHQIP në BOTË

Rrahmani e Hysaj mbyllin portën kundër Vojvodës e Ujkanit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani e Hysaj mbyllin portën kundër Vojvodës e Ujkanit

26/04/21 @ 21:54

BUNDESLIGA

Werder merr vendim për trajnerin

Bundesliga

Werder merr vendim për trajnerin

26/04/21 @ 20:40

SHQIP në BOTË

Muriqi e Strakosha në bankë kundër Milanit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Muriqi e Strakosha në bankë kundër Milanit

26/04/21 @ 19:57

SHQIP në BOTË

Ujkani e Vojvoda rezervë, Rrahmani e Hysaj startues

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ujkani e Vojvoda rezervë, Rrahmani e Hysaj startues

26/04/21 @ 18:24

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (30)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (30)

26/04/21 @ 17:19

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

PREMIER LEAGUE

Folarin vazhdon me Arsenalin

Premier League/Transfere

Folarin vazhdon me Arsenalin

26/04/21 @ 15:23

BIE EDHE EKIPI I FUNDIT

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

Premier League

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

10/05/21 @ 23:03

CAVANI

Cavani edhe një vit?

Premier League

Cavani edhe një vit?

10/05/21 @ 15:59

ARSENAL 3-1 WBA

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

Premier League

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

09/05/21 @ 22:26

ASTON VILLA 1-3 UNITED

Manchester United përforcon pozitën e dytë

Premier League

Manchester United përforcon pozitën e dytë

09/05/21 @ 17:10

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Premier League

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

09/05/21 @ 13:59

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

LIVERPOOL 2-0 SOUTHAMPTON

6 pikë larg, kampioni s’gabon

Premier League

6 pikë larg, kampioni s’gabon

08/05/21 @ 23:24

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34


 
Të gjitha lajmet nga Premier League