Të gjitha lajmet

YLLI I LIVERPOOLIT

Xherdan Shaqiri më i miri në fitore

Xherdan Shaqiri më i miri në fitore

11 November, 2018 @19:00

Xherdan Shaqiri është zgjedhur lojtar i ndeshjes në fitoren e Liverpoolit sot ndaj Fulhamit.

Djaloshi me prejardhje nga Gjilani, ka pasur paraqitje tepër të mirë në këtë përballje, ndërsa edhe ka shënuar golin e dytë të skuadrës për të vulosur fitoren e ekipit të tij.

 

GLASGOW RANGERS

Eros Grezda dygolësh në fitore

11 November, 2018 @17:47

Skuadra e Steven Gerrardit, Glasgow Rangers, ka shënuar fitore të thellë sot ndaj Motherwellit në elitën e futbollit skocez. …

VUSHTRRIA - DUKAGJINI

Lleshi vendos, Vushtrria fiton duelin e kreut

11 November, 2018 @15:38

Disa minuta para fundit të pjesës së parë, ka qenë Anton Lleshi që ka çuar stadiumin Ferki Aliu të Vushtrrisë…

GJILANI - DRENICA

Hysa për 3 pikë të reja

11 November, 2018 @15:30

Me një gol të Vilfor Hysës në minutën e 86’ është vendosur fati i duelit të sotëm mes Gjilanit dhe…

BESA - VËLLAZNIMI

Besa fiton derbin, mbetet lidere

11 November, 2018 @15:25

Skuadra e Besës së Pejës nuk ka gabuar as në derbin e Dukagjinit, duke mposhtur Vëllaznimin 2-0 sot në Shahin…

PRISHTINA - BALLKANI

Kryesuesi nuk ndryshon

Foto: FC Prishtina

11 November, 2018 @15:24

Kreun e marrë ndeshjen e kaluar në përballjen direkte ndaj Feronikelit, Prishtina u sigurua ta ruante me fitoren e shënuar…

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore për ngjitje dy pozita

11 November, 2018 @15:23

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë, skuadra vendase e Trepçës ‘89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat 4-1…

LIVERPOOL - FULHAM

Shaqiri gol, Liverpool lider

11 November, 2018 @14:48

Me fitore 2-0 e ka mbyllur ndeshjen ndaj Fulhamit skuadra e Liverpoolit. Mo Salah shënoi për 1-0 pak para fundit…

ATALANTA - INTER

Dyshja shqiptare në formë, ndalet seria e Interit

11 November, 2018 @14:31

Në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Serie A, Atalanta ka shënuar fitore 4-1 në Bergamo ndaj Interit.…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

11 November, 2018 @13:07

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuqi, Magani, Halili, Muça, Kqiku, Nika, Sadriu, Hysa,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

11 November, 2018 @13:04

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të KEK-ut. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basri, Asani, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

Të gjitha lajmet nga Premier League