Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

9 May, 2018 @23:04

Juventus
Milan
Juventus 4 : 0 Milan
M. Benatia 56', 64'Douglas Costa 61', N. Kalinić (AG) 76'

Olimpico, Romë
4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës
4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës
4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës
4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës
4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë 20 minutëshe të pjesës së dytë, kanë mbytur shpresat e Milanit në finale të Kupës së Italië, duke i mposhtur ata 4-0.

Mehdi Benatia

Mehdi Benatia ka hapur serinë e golave të Juventusit, kur shënoi me kokë pas kornerit të Miralem Pjanicit, ndërsa më pas Douglas Costa shënoi për 2-0.

Benatia shënoi edhe njëherë, ndërsa një autogol i Nikola Kalinicit përcaktoi rezultatin, 4-0.

Miralem Pjanic

Kupa e 13 për Juventusin, e katërta me radhë - dhe festa bianconere nis në Olimpico të Romës për të vazhduar më pas në Torino.SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.