Të gjitha lajmet

COMMUNITY SHIELD

Arritje historike nga City

Arritje historike nga City

4 August, 2019 @18:14

Manchester City e ka nisur mbarë sezonin e ri, duke shënuar fitore në përballjen e parë të rëndësishme, që i paraprin Premier Ligës.

Epërsia e Cityt erdhi nga goli i Raheem Sterling, lojtar ky që pati edhe disa mundësi për shënim gjatë ndeshjes, derisa Liverpooli, që ishte skuadër më e mirë në pjesën e dytë, barazoi përmes mbrojtësit Matip.

Pas barazimit 1-1 në kohë të rregullt, ekipi i Pep Guardiolës me penallti mposhti Liverpoolin dhe triumfoi në Community Shield, Superkupë të Anglisë.

Nga banka rezervë për Liverpoolin u inkuadrua Xherdan Shaqiri, lojtar ky më pas që ishte i saktë edhe në gjuajtjen e penalltisë.

City kështu bëhet ekip i parë anglez që arrin katër trofe vendorë brenda një viti kalendarik.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga