Të gjitha lajmet

JAN KOZAK

Kozak: Mos të harrojmë se kemi epërsinë

Foto: Slovan/fb

Kozak: Mos të harrojmë se kemi epërsinë

29 July, 2019 @12:25

Trajneri i Slovan Bratisllavës, Jan Kozak, në deklaratën e tij për mediat sllovake një ditë para ndeshjes së kthimit ndaj Feronikelit në Prishtinë, ka thënë se ekipi i tij duhet të ketë kujdes për lojën që e zhvillon në Fadil Vokrri.

“Definitivisht ata shënojnë gola, si brenda ashtu edhe jashtë terrenit të tyre. Mirëpo, mos të harrojmë se jemi në epërsi dhe nuk duhet të ngutemi. Ata do të tentojnë të na eliminojnë, por lojtarët tonë duhet të jenë të kujdesshëm dhe kështu do të kalojmë tutje,” ka thënë ndër të tjera Kozak.

Feronikeli pret nesër në Fadil Vokrri Slovanin. Ndeshja nis në ora 18:00. Duelin e parë, të zhvilluar në Bratisllavë, e fitoi Slovani 2-1. Ndeshja i takon raundit të dytë kualifikues të Europa Ligës. Fituesi kalon në raundin e tretë kualifikues.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga