Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Shkarkojnë trajnerin kampion

Shkarkojnë trajnerin kampion

2 August, 2019 @15:38

Trajneri që riktheu titullin kampion te Feronikeli, Zekirija Ramadani, është ndarë me ekipin e tij.

Njoftimin e ka zyrtarizuar ekipi i Feronikelit sot, përmes një njoftimi në web faqen e klubit, ndërsa Ramadani, që ka qenë trajneri i vetëm që punon në Kosovë dhe ka hyrë në listën e 1000 trajnerëve më të mirë në botë, pas aventurës historike të ekipit në kualifikime për Ligë të Kampionëve dhe Europa Ligë, largohet.

Njoftimi dhe arsyeja

“Kështu është vendosur pas një mbledhjeje të klubit me kryetarin Naser Ramaj, duke analizuar gjendjen e fundit dhe rezultatet e fundit,” është thënë ndër të tjera në njoftim.

Feronikeli ka fituar fazën parakualifikuese të Ligës së Kampionëve, për të dalë në raundin e parë kualifikues, ku pas dy ndeshjeve është eliminuar nga The New Saints.

Sukseset e Ramadanit

Më pas, ekipi nga Rexhep Rexhepi që ndeshjet në arenën evropiane i zhvilloi në Fadil Vokrri, në raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës është eliminuar nga kampioni sllovak, Slovan Bratislava.

Përndryshe, shkupjani Ramadani ka bërë më parë edhe Trepçën’89 kampione të Kosovës, që e bën atë trajnerin e vetëm të lindur jashtë Kosove me këtë arritje (dy herë kampion, me dy ekipe të ndryshme). Zekirija Ramadani fitoi edhe Kupën e Kosovës me Feronikelin këtë vit.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga