Të gjitha lajmet

BASEL 3-0 YOUNG BOYS

Asist dhe supergol, Zhegrova ndez Baselin

Foto: basel/fb

Asist dhe supergol, Zhegrova ndez Baselin

1 December, 2019 @19:26

Basel ka mposhtur bindshëm liderin e Superligës zvicerane sot, Young Boysin, 3-0.

Ndërsa yll i ndeshjes ka qenë mefsushori i Kosovës, Edon Zhegrova, që ka treguar një performancë të jashtëzakonshme në këtë përballje dhe tashmë Basel pas 16 xhirosh është vetëm një pikë larg kreut që mbahet nga pikërisht, Young Boys.

Zhegrova që ishte startues sot te Baseli bashkë me Taulant Xhakën, ka asistuar te goli i parë i ekipit të tij në minutën e gjashtë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë i ka dhënë vulë fitores së ekipit me një supergol, për 3-0 përfundimtare [Cabral 6’, Alderete 13’, Zhegrova 48’].

Dribluesi që tashmë duket se ka gjetur veten te Baseli, është zëvendësuar në minutën e 76-të të ndeshjes, ndërsa Xhaka ka luajtur deri në fund të takimit.

TABELA AKTUALE:

1. YoungBoys 34p, 16 ndeshje;
2. Basel 33p, 16 ndeshje;
3. StGallen 32p, 16 ndeshje…

GOZTEPE 2-2 FENERBAHÇE

Vedati futet si zëvendësues për të shpëtuar skuadrën

Foto: fenrbahce.org

30 November, 2019 @21:33

Skuadra e sulmuesit kosovar Vedat Muriqit, Fenerbahçe, ka barazuar 2-2 si mysafire në ndeshjen kundër Goztepes. Pjesa e parë e…

QENDËRMBROJTËSI I KOSOVËS

Dresevic 90min në fitoren e Heerenveenit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 November, 2019 @22:01

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka qenë si zakonisht i pazëvendësueshëm në mbrojtjen e ekipit të tij. Ai ka…

NGA KROACIA

Kastrati e Uzuni me gol, Lokomotiva fitoren ia dedikon Shqipërisë

Fotot: NKLokomotiva/fb

29 November, 2019 @21:23

Skuadra e Lokomotivës së Zagrebit, ku luajnë reprezentuesi i Kosovës Lirim Kastrati dhe ai i Shqipërisë Myrto Uzuni ka shënuar…

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi në stërvitjen e parë pas lëndimit

FOTO / Fenerbahçe

28 November, 2019 @11:43

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, sot është stërvitur me skuadrën e tij Fenerbahçe, për herë të parë pas lëndimit…

Të gjitha lajmet nga International